Jak zamienić reklamy w przeglądarce w przydatne widżety

2
738

Pamiętacie, jak Adblock zaczął 1 kwietnia wyświetlać koty zamiast reklam? To był, rozumie się, sympatyczny żart na Prima Aprilis.

Wpływy z reklam pozwalają wielu stronom na utrzymanie serwera oraz autorów, co jednak zrobić, jeżeli ilość banerów przekracza granice przyzwoitości?

Chcemy Was zapoznać z produktem, który pomaga w pozbyciu się raz na zawsze natrętnych reklam animowanych oraz dostosowaniu każdej strony do swoich potrzeb.

W miejscu reklam pojawią się interesujące nas treści: prognoza pogody, informacje, cytaty znanych autorów, aktualności na Facebooku albo ostatnie tweety naszych znajomych.
Czyli wszystkie reklamy na stronie zamieniają się w interesujące nas widżety.

Jak zamienić reklamy w przeglądarce w pożyteczne widżety

W szczególności jeżeli denerwują Cię reklamy Google, możesz je zamienić na dodatkowe wyniki wyszukiwania z Wikipedii, Binga oraz Twittera.

Po zainstalowaniu, Adlesse działa jako wtyczka do Twojej przeglądarki.

W ustawieniach wtyczki możemy przede wszystkim określić, jak często określone widżety mają się pojawiać zamiast reklam w przeglądarce.

W ustawieniach wtyczki możemy przede wszystkim określić, jak często określone widżety mają się pojawiać zamiast reklam w przeglądarce

Przykładowo dla części z nas cytaty znanych ludzi będą lepszym, bo bardziej produktywnym rozwiązaniem niż ostatnie tweety.

Wspomnieliśmy wcześniej o możliwości integracji Adlesse z Facebookiem i Twitterem

Wspomnieliśmy wcześniej o możliwości integracji Adlesse z Facebookiem i Twitterem

Integracje te są domyślnie włączone.

A zatem po instalacji Adlesse zamiast tracić czas na reklamy, skupiamy się na treści, a nawet jeżeli nasz wzrok zacznie błądzić po stronie, dowiemy się, co słychać u naszych znajomych na Facebooku, poznamy parę nowych cytatów i sprawdzimy prognozę pogody.