Jak zamienić dowolną stronę w PDF za pomocą tweeta

2
787

Podczas surfowania w Internecie znajdujemy mnóstwo ciekawych artykułów. Nie wszystko da radę od razu przeczytać, ale też nie ma takiej potrzeby.

Ciekawe znaleziska można przecież zachować na później w ReadItLater, Instapaper lub Evernote Clearly. Rzeczywiście wybitnymi stronami można skarmić Czytnik Google. A może poprosić specjalny serwis, by zamienił interesujące nas artykuły na PDF. Zrobimy to jednym kliknięciem, używając przycisku „Tweetnij”, który jest dostępny również przy każdym wpisie na LH.

Jak zamienić dowolną stronę w PDF za pomocą tweeta

Jak korzystać z myPDF

Dodajemy użytkownika @myPDF do treści publicznego tweeta zawierającego stronę, którą chcemy skonwertować na PDF. W odpowiedzi, po mniej więcej 2 minutach, otrzymujemy link prowadzący do tej strony zamienionej na PDF.
Żeby nie zaśmiecać swojego kanału wiadomościami z prośbami o konwersję, można po prostu zrobić retweeta interesującej nas treści, dodając do niego @myPDF.

Jeżeli mamy jakieś poufne informacje, można otrzymać prywatny odnośnik do gotowego pliku PDF.
Aby rozpocząć korzystanie z tej możliwości, wystarczy dodać do obserwowanych użytkownika @myPDF. Za chwilę zostanie to odwzajemnione, a w prywatnej wiadomości zwrotnej otrzymamy potwierdzenie rejestracji.

2 KOMENTARZE