Jak za każdym razem wykonać idealne parkowanie równolegle

0
7051
Jak za każdym razem wykonać idealne parkowanie równolegle

Prosta recepta na efektywny i efektowny manewr.

Ogólne porady i doświadczenie pomagają, natomiast nie da się przecenić siły naukowego eksperymentu. Jeśli czytając to, zanosisz się śmiechem, może to oznaczać, że nie jesteś tak dobry, jak ci się wydaje. Na szczęście przepis na idealne parkowanie równolegle jest bardzo prosty.
1. Zatrzymaj samochód równolegle przed przestrzenią, na której chcesz zaparkować. Koła tylnej osi ustaw w linii z tylnym zderzakiem auta, za którym chcesz zaparkować. Skręć kołami w kierunku miejsca parkingowego.
2. Cofaj do momentu wyrównania się wewnętrznego tylnego koła z linią wyznaczająca pas ruchu, po czym wyprostuj koła i cofaj dalej.
3. Kiedy zewnętrzne tylne koło spotka się z tą samą linią, skręć kołami maksymalnie w kierunku jezdni.
4. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, powinieneś stać na miejscu z nienaruszoną karoserią. Teraz możesz wysiąść i podziwiać swoją pracę.

Idealne parkowanie równolegle w postaci prostego wzoru

Poniżej znajduje się wzór potwierdzający powyższą procedurę.

546b3f50243ca_-_formula-lg

Wspierany przez producenta samochodów Vauxhall, University of London opublikował niedawno wyniki badań, wskazujące, jak dużo dodatkowej przestrzeni potrzeba, aby zaparkować równolegle. Zależy to od promienia skrętu samochodu (r), rozstawu osi (l), odległość od środka przedniego koła (k) i szerokości samochodu, za którym się parkuje (w).

Możesz też po prostu zaparkować na wyczucie.

Inne sposoby na idealne parkowanie równoległe?

Hamulec ręczny. Możesz wzorem Angielskiego rekordzisty Guinnessa wykonać parkowanie poprzez wprowadzenie auta w poślizg dobierając odpowiedni kąt i prędkość tak, aby wślizgnęło się na miejsce parkingowe.

Lub po prostu wciśnij guzik. Nowoczesne samochody wyposażone w elektrycznie wspomaganie kierownicy i czujniki odległości parkują samodzielnie. Sprzedawcy Forda twierdzą, że jest to dla klientów największa gratka, kiedy mogą wysiąść z samochodu, który zaparkował za nich.