Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w OS Windows (XP, Vista oraz 7)

0
2878

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest regularne aktualizowanie systemu operacyjnego. Niestety w przypadku Windowsa często to wiąże się z koniecznością ponownego uruchomienia. Co gorsza, Windows, który „wie, co dla nas najlepsze”, restartuje się samoczynnie.

Ktoś mógłby powiedzieć, że zaczynając od Visty, Windows wyświetla pytanie o to, czy chcemy przełożyć aktualizację OS na później. Tyle że w przypadku pozostawienia komputera na dłuższy czasu (pobieranie dużych plików, głębokie skanowanie systemu itp.) nie jesteśmy w stanie tego dopilnować i system się zrestartuje.

Nie podważając samej konieczności aktualizowania systemu operacyjnego chcemy pokazać, jak wyłączyć automatyczny restart Windowsa w przypadku dostępnych aktualizacji.

Jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w OS Windows (XP, Vista oraz 7)

(Exey Panteleev)

Rozwiązanie tymczasowe:

  • Windows Vista/7: Start>Wyszukaj programy i pliki>cmd.exe Klikamy znaleziony skrót (cmd.exe) prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy Uruchom jako administrator i wpisujemy net stop „windows update”Wiersz polecenia Cmd.exe
  • Użytkownicy Windows XP mają ułatwione zadanie, ponieważ po uruchomieniu cmd.exe wystarczy wpisać net stop „automatic updates”

Rozwiązanie stałe:

Jeżeli natomiast chcecie wiedzieć, jak wyłączyć na stałe automatyczny restart Windowsa w przypadku aktualizacji, użyjcie programu shutdownguard. Program nie tylko zapobiega automatycznemu uruchomieniu Windows OS, lecz także restartowi wymuszanemu przez instalację innych programów.