Jak wygodnie czytać długie artykuły na Kindle 3

6
1380
Jak wygodnie czytać długie artykuły na Kindle 3

Gutenberg, Amazon, Bookini.pl oferują setki darmowych książek w języku polskim. Dodatkowo prawie każdy plik (w tym czasopisma) można skonwertować do kindlowego formatu (np. przy pomocy HamsterDocsPal albo wieloplatformowego Calibre). A co z długim, ale dobrym artykułem na LH? 

Jak wygodnie czytać długie artykuły na Kindle 3

Obecnie mamy do wyboru rozszerzenia do przeglądarek (Kindle it, Later On Kindle, Send to Kindle), a dodatkowo Instapaper oraz Read It Later.

Istnieje jednak bardziej eleganckie rozwiązanie, dzięki któremu żadna siła już Was nie oderwie od nowiutkiego Kindle 3 :)

SENDtoREADER jest serwisem internetowym, który agreguje ulubione treści z najczęściej odwiedzanych przez nas serwisów, a następnie dopasowuje je do formatu Kindle.

Pierwszym krokiem będzie dodanie skryptozakładki (SENDtoREADER wspiera wszystkie główne przeglądarki: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera, a wkrótce również Internet Explorer).

(Zdjęcie: bdewey)

Zaczynając od tego momentu, wszystkie ciekawe artykuły mogą być wysyłane do Twojego  Kindle’a za pomocą jednego kliknięcia.

Co więcej, serwis pozwala na wysyłanie do Kindle’a dowolnego zredagowanego przez Ciebie artykułu. Specjalna zakładka pozwala na tworzenie własnego tekstu, jak również jego zaimportowanie z pliku albo adresu WWW. Ta funkcja okaże się również przydatna w przypadku, gdy chcemy połączyć kilka artykułów w jeden.

Jeżeli, z kolei, planujesz całkowitą przesiadkę na Kindle, sprawdź funkcję Sendtoreader Periodicals, dzięki której można importować do czytnika subskrypcje ulubionych kanałów RSS. Gazety, czasopisma, Lifehacker J – teraz wszystko może być dostarczane do kundelka.

Przejdź do znajdujących się w prawym górnym rogu ustawień Czytnika Google > Wyślij do Utwórz link niestandardowy
Dodaj SENDtoREADER do witryn i usług, do których chcesz wysłać swoje opublikowane elementy

Nazwa: SENDtoREADER
Adres URL: http://sendtoreader.com/bm/send.php?t=${title}&s=${source}&u=${url}
Adres URL ikony: http://sendtoreader.com/favicon.ico

SENDtoREADER (Czytnik Google Wyślij do) - Jak dodać elementy RSS z Google Reader do Kindle

Ta usługa już jest płatna (5$/mies.), jednak biorąc pod uwagę otwierające się możliwości, cena wydaje się niewygórowana.
Dzięki SENDtoREADER Periodicals można otrzymywać składającą się z elementów RSS książkę – codziennie rano albo raz w tygodniu.

Należy teraz dodać [email protected] do listy zaufanych adresów mailowych w Manage Your Kindle>Approved Personal Document E-mail List

Po powrocie na stronę SENDtoREADER wystarczy wybrać strefę czasową i podać godzinę, o której mają być wysyłane emaile:

SENDtoREADER - zaplanowane wysyłanie emaili o wybranej godzinie

[SENDtoREADER]

6 KOMENTARZE

  1. Witam 

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem jakiegoś czytnika. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa z książkami, gazetami itp. jak się to kupuje ile kosztuje itp. Czy można wgrać np. z komputera własne pdfy pobrane z internetu np. Ustawy, konstytucje itp.