Jak wygładzić pomięte i pogniecione ubrania dzięki małemu sprayowi

0
3676
Jak wygładzić pomięte i pogniecione ubrania dzięki małemu sprayowi Jak wygładzić ubrania szybkie prasowanie ubrań bez żelazka

Jak wygładzić pomięte i pogniecione ubrania? Potrzebujesz odczekać 20 minut, podczas których spokojnie zjesz posiłek albo się wykąpiesz.

Pogniecione ubrania mogą być problemem, szczególnie gdy nie mamy pod ręką żelazka. Może tak się stać, gdy wyjeżdżamy w delegację bądź po prostu wracamy z wakacji. A przecież aby wygładzić odzież bez prasowania, wystarczy zwilżyć pogniecione miejsce i delikatnie je pocierać palcem.

(Zdjęcie: Flickr/Roger H. Goun, CC)

W domu na co dzień można używać rozpylacza po dowolnym płynie w sprayu. W podróży, gdzie umiejętne pakowania wymaga również rezygnacji ze zbędnych gadżetów,  praktycznym elementem zawartości walizki będzie mała buteleczka z atomizatorem-spryskiwaczem.
Wystarczy powiesić ubranie na wieszaku i popsikać pulweryzatorem. Trzeba to zrobić jakieś 20 minut przed wyjściem z domu. Przykładowo koszula wyschnie i będzie na tobie wyglądała jak szyta na miarę.

Mały psikacz zajmuje bardzo niewiele miejsca i jest wielokrotnego użytku. Pusty i najlepiej włożony do bagażu rejestrowanego nie wzbudza zainteresowania podczas kontroli na lotnisku lub granicznej.

Polecamy również:

Jak być jak James Bond
Jak zrobić porządek w kuchni przy pomocy bezpiecznych środków czyszczących
9 pomysłów na zrobienie porządku w lodówce
Urawaza – japońskie lifehacki
26 trików w zarządzaniu czasem, które chciałbym znać w wieku dwudziestu lat

Alternatywny sposób. Para z czajnika ułatwi wygładzenie mankietów i kołnierzyków, ale jeśli koniecznie jest prasowanie ubrań o dużej powierzchni bez żelazka, należy je powiesić na wieszaku nad wanną wypełnioną gorącą wodą. Szczelnie zamykamy drzwi i zostawiamy na jakiś czas garnitur lub sukienkę. Pod wpływem pary najgorszy gnieciuch będzie wygładzony bez prasowania.