Jak wielokrotnie korzystać z triali programów

8
9865

Pobierając codziennie różne programy z Internetu, możemy nieświadomie zainstalować na dysku twardym złośliwe oprogramowanie, które potrafi zmieniać ustawienia naszego komputera. Nie wchodząc głębiej w kwestię wirusów jedynie powiemy, że bezpieczne uruchamianie programów zapewnia darmowa aplikacja Sandboxie.

Sandboxie pozwala na instalowanie programów w tzw. „piaskownicy”, czyli na odizolowanym fragmencie dysku twardego, co zapobiega zaśmiecaniu dysku twardego oraz rejestru systemu Windows różnymi śmieciami. Program ten jest wykorzystywany przede wszystkim przez beta-testerów oraz miłośników odwiedzania wątpliwych stron WWW.

Uruchomione poprzez Sandboxie programy nie mają dostępu do całego dysku twardego, a jedynie do specjalnie wydzielonych zasobów.

Jak wielokrotnie korzystać z triali programówLegenda Sandboxie - Jak wielokrotnie korzystać z triali programów

To wszystko oznacza, że programy uruchamiane w piaskownicy nie mogą wprowadzać żadnych zmian na naszych komputerach. Czy dostrzegacie już „uboczną funkcję” Sandboxie? Otóż program ten umożliwia ponowne uruchamianie wersji próbnych różnych programów na Windowsa. Bardzo ułatwi to życie, jeżeli pracujemy nad własną aplikacją itd.
Popatrzmy teraz, jak wielokrotnie uruchamiać programy w wersji próbnej (trial).

Warunkiem wielokrotnego wydłużania działania triala jest jego instalacja wyłącznie w Sandboxie. Jeżeli zdążyliśmy już zainstalować wersję próbną jakiegoś programu POZA Sandboxie, należy takiego triala usunąć (dalej zachowujemy się według instrukcji).

Po instalacji Sandboxie klikamy Uruchom dowolny program w piaskownicy i uruchamiamy z dysku „instalkę” interesującego nas programu. Testujemy taki program do momentu, aż trial wygaśnie, po czym uruchamiamy ten sam plik instalacyjny już w nowej piaskownicy Sandboxie.