Gwałtowne ulewy połączone z gradobiciami przeszły nad Polską. Mimo że teraz jest bardzo słonecznie, meteorolodzy obiecują kolejne burze, lokalnie gwałtowne oraz połączone z gradobiciami, wichurami i ulewami.

Jak naprawić skutki gradobicia? Najlepiej jest mu zapobiegać, garażując auto, a gdy to niemożliwe — parkując tymczasowo chociażby w centrach handlowych lub nakrywając nadwozie np. starym kocem.

Jeśli trafiasz na ten artykuł, kiedy już jest po fakcie i liczysz na usunięcie wgnieceń bez lakierowania, możesz spróbować to zrobić własnymi siłami. Jedyny warunek — ślady po zbombardowaniu przez grad nie mogą być zbyt głębokie. Dobrze też przetestować tę metodę w najmniej widocznym miejscu.

Jak usunąć wgniecenia w karoserii? Wszyscy kierowcy ze stażem dbają o swoje auta, ponieważ wiedzą, ile kosztuje nawet niewielka naprawa. Co jednak robić, gdy grad uszkodził samochód? Z pozoru oczywista odpowiedź — telefon do blacharza, a następnie do lakiernika. Zanim jednak pojedziecie do serwisu, wypróbujcie usunięcie wgnieceń, skutków gradobicia prostym sposobem.

Ten facet pokazuje, że pozbycie się wgnieceń z karoserii samochodu jest możliwie za pomocą jedynie suszarki i odświeżacza powietrza (ze schłodzoną zawartością). Wgniecenie na masce i karoserii auta jest usuwane dzięki różnicy temperatur. Mamy nadzieję, że czytelnicy Lifehackera nie odczują na własnej skórze karoserii skutków gradobicia. A gdyby do tego doszło, będziecie wiedzieli, jak temu zaradzić.