Jak uporządkować biurko dzięki metodzie chlebaka

6
2669

Przysłowie chińskie mówi „Zanim zaczniesz ulepszać świat, popatrz trzykrotnie na własny dom”.

Z racji tego że spędzamy w pracy co najmniej 30% swojego czasu, staje się dla nas drugim domem. Zróbmy w nim porządek używając metody chlebaka, aby już w poniedziałek zawalczyć ze zdwojoną siłą.

Jak uporządkować biurko dzięki metodzie chlebaka

 

(Flickr/Jared Schmidt)

Nic nie jest w takim stopniu narażone na bałagan jak nasze biurka w pracy. Są jak magnes, który przyciąga wszystko, zaczynając od długopisów i pamięci flash, a kończąc na brudnych kubkach.

Istnieje ciekawa metoda, używana przez naszych znajomych, agentów z biura nieruchomości. Nazywa się metoda chlebaka. Dzięki niej udało im zamienić najbardziej zasyfione i nieprzyjazne dla otoczenia (a może nawet środowiska! J) miejsce w zakątek, który przyciąga uwagę wszystkich gości biura.

Oczyszczamy biurko ze wszystkiego co jest mniejsze od chlebaka, czyli m.in. ze wspomnianych długopisów, kubków, gumek, pamięci USB. Nieco większe przedmioty po prostu kładziemy na półkach.

Nawet najbardziej zagoniony pracownik może zastosować metodę, np. w piątek po pracy. Jej zaletą jest krótki czas, w którym zamieniamy biurko w miejsce przyjazne pracy.

Natomiast codzienne stosowanie w ogóle wchodzi w nawyk i całkowicie rozwiązuje problem z bałaganem na biurku.

(via)

6 KOMENTARZE