Jak technologie zmieniły nasze życie

0
4036
Jak technologie zmieniły nasze życie

Przez lata rozwój technologii w skuteczny sposób dostarczał użytkownikom zupełnie nowych rozwiązań i metod korzystania z nich. Obecnie życie ludzi jest wspomagane na każdym kroku przez nowe technologie. Dzięki nim wszystkie rozwiązania posiadamy w zasięgu naszych możliwości – jeszcze kilkanaście lat temu obecny poziom rozwoju był jedynie marzeniem wynalazców i naukowców. Rozwój technologii w skuteczny sposób przyczynił  się do powstania nowych wynalazków, ale także zmienił nasze dotychczasowe życie.

 

Jak technologia zmieniała nasze życie

 

Jeszcze kilka lat temu wysyłaliśmy naszym najbliższym kartki na ich urodziny. Obecnie wykorzystuje się w tym celu życzenia słane drogą mailową, sms-ową lub też za pomocą portali społecznościowych. Pozostaje pytanie, czy taka droga składania życzeń jest dalej tak atrakcyjna i wywołuje uśmiech u adresata.

 

Randkowanie w dzisiejszych czasach jest zupełnie inne niż dawniej. Jeszcze kiedyś konieczne było spotykanie się z kimś, osobiste kontaktowanie się, poznawanie się ze sobą, a później dopiero umawianie się. Dzisiaj randkowanie to zaledwie kilka kliknięć – można się umówić za pośrednictwem portali randkowych, społecznościowych – zdarzają się nawet randki przez Skype’a.

 

Jeszcze do niedawna dzielenie się swoimi intymnymi sprawami – takimi jak wspomnienia, zdjęcia z wakacji – było możliwe jedynie podczas spotkań ze znajomymi. Aktualnie, dzięki portalom społecznościowym możliwe jest dzielenie się wydarzeniami z życia w każdym możliwym momencie. Będąc na wakacjach za granicą nic nie stoi na przeszkodzie podzielania się  tym faktem ze znajomymi.

 

Podobnie sprawa wygląda z możliwością oglądania telewizji. Jeszcze kilka lat temu oglądanie telewizji możliwe było za pośrednictwem telewizji naziemnej lub cyfrowej. Aktualnie istnieją serwisy internetowe oferujące internautom wiele możliwości – między innymi oglądanie telewizji czy seriali w przedpremierze za niewielką opłatą.

 

W dzisiejszych czasach do komunikacji wystarczy telefon z dostępem do Internetu – dzięki aplikacjom możliwe jest nie tylko wysyłanie wiadomości, ale także darmowe rozmowy czy wideokonferencje.

 

Podobnie technologia wpłynęła na czytanie książek. Popularne papierowe wersje, zaczęły być zastępowane przez e-booki czy też audiobooki. Coraz częściej ludzi korzysta – np. w drodze do pracy – z czytników e-booków umożliwiających im czytanie np. w autobusie.

 

Technologie, a współczesne życie

 

Współczesne rozwój technologii doprowadził do pełnego wpływu na nasze życie. Obecnie praktycznie każda dziedzina życia powiązana jest przynajmniej częściowo z technologią. Sam telefon, jakim dysponujemy – czyli popularny smartfon – jest elementem wpływającym najbardziej na nasze życie. Smartfon daje możliwość komunikowania się za pomocą wielu komunikatorów, na prowadzenie wideo-rozmów, na korzystanie z funkcji nawigacji samochodowej, aparatu oraz kamery.

 

Jakie technologie są najważniejsze dla was? Jesteśmy ciekawi i czekamy na wasze komentarze.

 

Zdjęcie:Global Panorama/Flickr

Zobacz również:
Steve Pavlina: Bogactwo jako społeczny kredyt zaufania
Przestań pytać o swoją markę i zacznij w końcu coś robić
25 najważniejszych książek o biznesie, które powinien przeczytać każdy
15 najpopularniejszych wykładów TED, które pomogą Ci w karierze
Piszesz pracę magisterską lub doktorską? Jesteś badaczem? Z Mendeleyem jest łatwiej i szybciej