Jak się zorganizować? Rozkład dnia na podstawie pamiętników wielkich ludzi

8
8106

Jak się zorganizować - Rozkład dnia wielkich ludzi na podstawie ich pamiętników

Życie wielkich ludzie podrzuca nam ciekawe podpowiedzi na temat tego, jak żyć i pracować z głową, jak zorganizować swój dzień.

Jeśli wydaje się wam, że nie macie czasu na nic, zobaczcie, jak wyglądało zarządzanie czasem u wielkich. Lifehacker proponuje zapoznać się z infografiką przygotowaną na podstawie pamiętników wybitnych pisarzy i muzyków.

Jak się zorganizować i uporządkować rozkład dnia

Wielcy doceniali każdy swój dzień i bardzo starannie go planowali. Robili tak, ponieważ uważali to za nieodzowną część „stawania się tymi, kim oni są”, jak to ujął Nietsche. Jeśli nie wiecie, jak zapanować nad natłokiem zadań i obowiązków, poniższa infografika jest dla was.

Infografika HQ

8 KOMENTARZE

  1. Też zauważyłem, że większości osób na wykresach nie mieli zaznaczonej na tym zegarze pracy na pełen etat. Ładnie to wygląda, ale moje życie w przyszłości pozbawi mnie sensu rozplanowywania wszystkiego. Praca zajmie mi wraz z dojazdem 10-12 godzin, sen 8. Zostaje 4-6 godzin, trzeba jeść brać kąpiel, rozmawiać z rodziną i opiekować się dzieckiem. Z tego co widzę, to mój obecny czas, który spędzam na chodzenie do szkoły- jest najlepszym czasem na rozwijanie się. Później na to zwyczajnie nie ma czasu.

  2. Oglądałam te grafiki już jakiś czas temu i moja refleksja była mniej więcej taka: „kto może sobie pozwolić na taki rozkład dnia?” na pewno nie ci, którzy pracują na pełny etat, mają rodziny etc. Może to być jedynie słaba wskazówka, żeby planować dzień i być wmiarę konsekwentnym a jednoczesnie miec zawsze trochę czasu na 'wlasny rozwój’ -ale to teoretycznie wszyscy potencjalni zainteresowani wiedzą ;)

        • Czytałem ostatnio to: amazon .com/Daily-Rituals-How-Artists-Work/dp/0307273601 I w trakcie lektury byłem zafascynowany. „WOW, rzeczywiście też bym tak mógł” – jak Ci wszyscy genialni artyści, którzy nie byli genialni a po prostu ciężko pracowali i stawali się genialni dzięki pracy ;) A potem sobie pomyślałem, że w naszej rzeczywistości może być ciężko to osiągnąć. Tyle rozpraszaczy i pożeraczy czasu, PINów i haseł do zapamiętania, szum informacyjny, etc. to wszystko wybija z rytmu i doszedłem do wniosku, że wzorowanie się na tych ludziach jest bez sensu. W XXI wieku, trzeba pracować zgodnie z duchem czasu ;)