Widzieliście to w filmach: agent służb specjalnych (w innej wersji: zazdrosny kochanek) prześlizguje się do pokoju ofiary. Załóżmy, że nie tylko chcecie powtórzyć ten manewr, ale też macie prawo na wejście do pokoju (bo akurat zapomnieliście klucza lub zatrzasnęły wam się przypadkowo drzwi). Oto jak otworzyć drzwi kartą kredytową.

(Foto: stevendepolo)

Sposób na zamknięte drzwi: jak otworzyć drzwi kartą kredytową

1. Będzie nam potrzebna najszersza i najbardziej elastyczna karta płatnicza. Może nie warto psuć kredytowej (chyba że akurat wam wygasła) – zamiast niej można użyć choćby karty zniżkowej. Jeżeli w domu nie ma ani jednej karty, wycinamy ją z butelki po napoju gazowanym.

2. Wkładamy kartę do szpary pomiędzy drzwiami a framugą, w miejscu gdzie jest zamek – najgłębiej jak to tylko możliwe.

2. Wkładamy kartę do szpary pomiędzy drzwiami a framugą, w miejscu gdzie jest zamek

3. Teraz trzeba odchylić kartę, by możliwie jak najbardziej dotykała klamki. Poczujecie, że karta weszła jeszcze głębiej.

4. Wygnijcie kartę w drugą stronę, zmuszając zamek do otwarcia. Należy sobie pomóc, szybko otwierając drzwi.

4. Wygnijcie kartę w drugą stronę, zmuszając zamek do otwarcia

6 KOMENTARZE

  1. Dokładnie i wtedy klops. Najlepiej mieć w portfelu numer do
    takiej firmy LINK. Wtedy nie ma takiego problemu, przyjadą bardzo szybko, sprawnie otworzą zamek i
    nie wiąże się to z tak dużymi kosztami, jak się szpera samemu a potem zamek do
    wymiany.

  2. To nie jest kwestia zamków ale samych drzwi. Amerykanie mają skrzydło drzwiowe zakończone prosto a u nas jest coś w rodzaju zakładki. W ameryce drzwi po zamknięciu opierają się na framudze i ten patent z kartą działa wyłącznie od strony w którą się drzwi otwierają (od drugiej nie pozwala na to framuga. W Polsce od jednej strony dostęp do zamka zasłania ościeżnica a od drugiej zakładka jaką kończy się skrzydło drzwiowe. Oczywiście konstrukcja zamka także jest odmienna. Generalnie totalny fail.