Jak napisać swoje imię w różnych stylach oraz językach

0
6054

Wiecie, że możecie wpisać na Facebooku swoje imię i nazwisko w różnych wersjach językowych (→9 sztuczek na Facebooku, o których Twoi znajomi nie mają pojęcia). A czy zastanawialiście się, jak wyglądają Wasze imiona i nazwiska w językach, którymi nie władacie?

Powiedzmy, że z japońskim, ukraińskim czy nawet wietnamskim stosunkowo łatwo sobie poradzicie, korzystając z Tłumacza Google.

Teraz możecie zobaczyć, jak będzie wyglądać Wasze imię i nazwisko w języku Borata (Sagdiyeva), w alfabecie Braille’a, za pomocą kodu Morse’a, a nawet na babilońskich glinianych tabliczkach!

Jak napisać swoje imię w różnych stylach oraz językach

Google Transliterate. Narzędzie z laboratoriów Google, które w locie zamieni polską wersję naszego imienia i nazwiska na transliterację w innych językach (w większości azjatyckich, takie, jak np. hindi, telugu czy sanskryt).

Tłumacz Google. Tego produktu ze stajni Google nie trzeba przedstawiać nikomu. Google Translate potrafi przetłumaczyć tekst na mnóstwo języków obcych. Co więcej, potrafi wykryć nieznany nam język źródłowy, a następnie przetłumaczyć dany zwrot na język polski.

Język elfów. Ten język występuje w utworach Johna Ronalda Reuela Tolkiena, ale również Andrzeja Sapkowskiego. Przynajmniej jeżeli chodzi o Tolkiena, możecie wczuć się w rolę bohaterów jego książek i zapisać swoje dane w systemie znaków Tengwar.

Braille Generator. Alfabet Braille’a umożliwia zapisywanie i odczytywanie tekstów osobom niewidomym. Stworzony został przez Louisa Braille’a, który w wyniku wypadku oślepł w dzieciństwie. Oparty jest na wojskowym systemie umożliwiającym odczytywanie rozkazów bez użycia światła.
Braille Generator będzie dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy przedstawić się osobie, która niedosłyszy oraz niedowidzi.

Hobbit Runes. Runy były używane w I w. n.e. lecz zostały wyparte przez apfabet łaciński. Hobbit Runes pozwoli zobaczyć, jak wyglądałoby nasze imię, gdyby losy run potoczyły się inaczej.

Write Like a Babylonian. Z kolei na tej stronie możemy zobaczyć, jak wyglądałyby nasze dane w dialekcie babilońskim – jednym z głównych dialektów języka akadyjskiego. Zgadza się – zobaczycie przepiękne inskrypcje klinowe!

Morse Code Translator. Kod Morse’a został stworzony w 1840 przez Samuela Morse’a i Alfreda Vaila sposób reprezentacji alfabetu, cyfr i znaków specjalnych za pomocą dźwięków, błysków światła, impulsów elektrycznych lub znaków popularnie zwanych kreską i kropką.
Kod Morse’a kojarzy się powszechnie z sygnałem S.O.S. Teraz będziecie mogli ładnie przedstawić się podróżując statkiem.

Hieroglyphic Typewriter przywraca dla nas kolejny wymarły język. Język egipski – wymarły język z grupy języków afroazjatyckich używany przez starożytnych Egipcjan.

FДКЗ CУЯILLIC – Fake cyrillic, czyli fałszywa cyrylica. Dość często używana dla zabawy na Zachodzie ze względu na podobieństwo do cyrylicy, a zarazem możliwość łatwego odczytania przez kogoś nieznającego cyrylicy (porównajcie z logotypem naszych kolegów-lifehackerów z thatsovietguy.com).
Język wymyślony przez Borata Sagdiyeva z filmu Borat. Tzn. przez BORДTД SДGDIУЗVД.

[via]