Przez cały ten czas źle ładowaliśmy komórkę. Jak ładować telefon, żeby go nie zepsuć, a bateria starczała na dłużej? Zwróćcie uwagę na jedną kwestię.

Często można spotkać się z opinią, że bateria w smartfonie trzyma za krótko i trzeba ją ciągle podładowywać.

Jak ładować telefon, by zachować żywotność baterii

Niestety po części jest to wina właściciela telefonu. Wbrew rozpowszechnionej opinii o tym, że telefon musi być naładowany na 100%, kategorycznie nie należy tego robić!
Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele firmy Cadex, jednego z największych producentów baterii do telefonów komórkowych.

Kiedy komórka osiąga 100% naładowania baterii, otrzymuje prąd niewielkimi porcjami, które pozwalają utrzymać ten poziom. Dlatego bateria szybko się zużywa i trzyma coraz krócej.

Aby nie trzeba było co roku wymieniać gadżetów, przestańcie je naładowywać od 0 do 100%, prosi Cadex Electronics.
Zamiast tego, starajmy się utrzymywać poziom naładowania między 40 a 80%.

Podobne:

5 KOMENTARZE

  1. Również litowe akumulatory samochodowe „zajedziesz” szybciej, gdyby były cały czas ładowane na 100%. Prostą metodą jest zaprojektowanie baterii tak, by nie wykorzystywała pełni możliwości ogniw celem przedłużenia ich żywotności. Takie obniżenie napięcia ładowania do 4.1V/cele zmniejsza pojemność o jakieś 10%…. Ale wydłuża życie ogniwa około dwukrotnie.

  2. Lenovo w sofcie ma taką opcję – utrzymywanie baterii w dobrej kondycji – jak wykryje, że cały czas na zasilaczu chodzi. Wtedy naładowanie zjeżdża do 50% i ładuje max do 60, z tym, że spadek z 60% na 50% następuje nie przez używanie przez obciążenie laptopa tylko jakby pod swoim własnym samoistnym rozładowaniem jakby leżała bateria na stole odpięta.