Jak dbać o kosztowności

0
1058
Jak dbać o kosztowności

Prawdziwa biżuteria jest zaprojektowana na całe życie. Oto kilka wskazówek jak dbać o kosztowności, aby pozostały pięknymi symbolami niezapomnianych chwil.

(Zdjęcie)

 

Złoto oraz srebro

Z racji tego, że złoto i srebro to metale plastyczne (kowalne) są one narażone na zużycie. Zwłaszcza srebro standardowe z czasem matowieje. Należy pamiętać, że proces ten będzie postępował znacznie szybciej, jeżeli srebro ma kontakt z czynnikami takimi jak.: perfumy, kremy do skóry, lakier do włosów, powietrze zanieczyszczone dwutlenkiem siarki, siarka, chlor czy skóra o kwaśnym pH. Stopień matowienia uzależniony jest od rodzaju skóry użytkownika oraz jej codziennej pielęgnacji. Matowienia nie można zatem zaliczyć do wad fabrycznych.

Oksydacja

Proszę pamiętać, że oksydacja z czasem zanika, dlatego też nie jest to wada produktu, a naturalny skutek użytkowania. Pot, chlor, perfumy, związki leków wydzielane przez skórę, środki czyszczące oraz pasty do polerowania srebra mogą przyśpieszyć proces zużycia.

Zobacz także:

Skóra

Skóra to produkt naturalny, którego staranna pielęgnacja będzie z pewnością korzystna dla naszej biżuterii. Z czasem skóra kurczy się i rozciąga, można też zauważyć delikatne ciemnienie oraz naturalne wariacje – są to typowe cechy produktów wykonanych ze skóry. Często również występują zmiany w odcieniu skóry za sprawą tłuszczy z naskórka oraz dodatków w postaci zawieszek  używanych w bransoletkach i naszyjnikach. Środki pielęgnujące do skór mogą być stosowane w celu nadania rzemieniom miękkości, przy czym dodatkowo zwiększają ich żywotność. Najlepiej nosić skórzane rzemienie i bransoletki z maksymalnie 7-9 zawieszkami oraz unikać kontaktu produktów z wodą.

Wyroby włókiennicze

Materiałowe rzemyki są produkowane ze 100% bawełny, powłoki woskowej i wykończenia ze standardowego srebra, bądź 100% włókien syntetycznych z wykończeniem ze standardowego srebra. Delikatne zmiany w wyglądzie spowodowane użytkowaniem mogą występować zarówno w produktach z naturalnych jak i syntetycznych włókien. Oczywiście tak jak w przypadku rzemyków wykonanych ze skóry, należy unikać zamoczenia produktów materiałowych.

Via