Jak czytać kanały RSS z czytnika Google Reader w trybie offline

1
1353

Mówiąc o poczcie, mamy przed oczami interfejs GMaila. Czytając o kalendarzu internetowym, większość z nas skojarzy to z Kalendarzem Google. Słysząc o wygodnym czytaniu blogów i stron WWW, prawdopodobnie od razu przypomnimy sobie o kolejnym produkcie Google, czyli Czytniku, zwanym z angielska Google Reader. By poczuć różnicę, zaloguj się do Czytnika Google i dodaj Lifehackera do swojej listy kanałów RSS.

To, że dostęp do Internetu stał się tani jak barszcz, nie oznacza jeszcze, że wszyscy nasi czytelnicy mają dostęp do kanału szerokopasmowego. Widok ludzi liczących każdy zużyty megabajt nie należy do rzadkości. To dla nich oraz podróżników, którzy chcieliby czytać offline swoje kanały RSS w Czytniku Google, mamy rozwiązanie.

Jak czytać kanały RSS z czytnika Google Reader w trybie online

MagicCube FeedStore dla Google Chrome to bardzo przydatne narzędzie dla tych, co lubią czytać swoje kanały RSS również wtedy, gdy nie mają dostępu do Internetu. Dopóki jesteśmy z nim połączeni, MagicCube indeksuje i zapisuje lokalnie wszystkie nowe wpisy w kanałach RSS (widzimy ich ilość na ikonce rozszerzenia).

Offlineowy czytnik RSS przypomina wyglądem interfejs popularnego Google Readera, a dodatkowo wspiera większość skrótów klawiszowych znanych z Czytnika Google.

MagicCube FeedStore pozwala dostosować do swoich potrzeb większość elementów interfejsu. Poza częstotliwością synchronizacji, możemy ustawić ilość elementów na stronie, logikę ich wyświetlania oraz przechowywania, jak również dopasować do swoich preferencji style.

Czytanie RSS w trybie offline - preferencje MagicCube FeedStore dla Google Chrome