Infografika: Jaki czytnik ebooków Kindle wybrać

4
2192
Infografika - Jaki czytnik ebooków Kindle wybrać

Czujecie się zdezorientowani, patrząc na ilość czytników Kindle oferowanych przez Amazon? Kindle jest sprzedawany w wielu wersjach i choć jest to mniej niż w przypadku iPada (ten oferuje 18 różnych konfiguracji), to na perwszy rzut oka wybór odpowiedniego czytnika jest nie lada wyzwaniem. Jednak znalezienie odpowiedniego „kundelka” dla siebie będzie proste jak drut, jeżeli określimy, do czego chcemy go używać.

Infografika - Jaki czytnik ebooków Kindle wybrać

Poniżej znajduje się grafika interaktywna. Aby sprawdzić szczegóły, wystarczy po prostu kliknąć interesującą nas opcję.

Podstawowa wersja Kindle kosztuje 79$ i jest doskonałą opcją dla tych, co biorą czytnik ebooków do wygodnego czytania bez męczenia oczu.

(Foto: kodomut)

Pick Your Kindle (Infografika) - Jaki czytnik ebooków Kindle wybrać

 

Tutaj czytniki Kindle dzielą się na 2 grupy w zależności od przekątnej ekranu. Kindle 6-calowy to najrozsądniejszy wybór (cena/oferowana wartość). Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolimy mieć fizyczną klawiaturę czy też interesuje nas ekran dotykowy:

Myśląc o ekranie dotykowym pamiętajmy, że odświeżanie ekranu w czytniku jest wolniejsze niż w przypadku tabletów oraz smartfonów, więc czas reakcji ekranu i tak będzie nieco dłuższy.

Teraz, gdy już wybraliśmy klawiaturę, popatrzmy na ilość pamięci oraz dostęp do Internetu.
Wi-fi jest niewątpliwie bardzo przydatną funkcją, ale wiedzcie, że Kindle jest oferowany również w wersji 3G. Oznacza to dokładnie tyle, że w dużej części krajów będziemy mieli zupełnie darmowy Internet (mimo że oczywiście nieco wolniejszy). Również w Polsce.

No i wreszcie reklamy w Kindle. Tutaj są oferowane 2 wersje – z reklamami i bez. Reklamy są zupełnie nieinwazyjne, ale jeżeli chcemy się ich pozbyć, dopłacamy kilkadziesiąt dolarów.

Jeżeli potrzebujemy większego ekranu (9′), wybierzmy Kindle DX.

Najnowsza, a zaraz rozbudowana wersja czytnika, czyli Kindle Fire, oferuje kolorowy wyświetlacz, 8Gb pamięci. Najdłuższy jest równie czas czuwania (8h). Poza tym w odróżnieniu od wszystkich pozostałych modeli wspiera różne aplikacje i służy do odtwarzania multimediów. Od pozostałych „kundelków” różni się jednak tym, że nie ma ekranu e-Ink.

[Michael Degusta]

4 KOMENTARZE

 1. Niestety skopiowanie amerykańskiego poradnika wprowadza w błąd, gdyż Kindle w wersji sprzedawanej poza USA różni się od wersji amerykańskiej, np:
  – nie ma zasilacza
  – nie jest dostępna wersja z reklamami
  – Kindle Fire jest niedostępne (multimedialny kontent jest dostępny tylko w USA

  • @Pawle:disqus, po kolei:
   1). Zasilacz trzeba dokupywać niezależnie od wersji (swoją drogą w zupełności wystarczy kabel na USB, który dostajemy w komplecie);

   2 i 3). Wersja z reklamami jest do kupienia w Polsce. To samo dotyczy Kindle Fire, choć trzeba się napocić, żeby zmusić go do pracy poza US.