Infografika: Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia

2
1199

Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia

Cytując jednego z klasyków, nigdy nie należy rozpoczynać pracy przed śniadaniem. Jeżeli jednak musimy zacząć pracować przed śniadaniem, należy najpierw zjeść śniadanie.

Przejdźmy teraz do faktów.

Infografika pokazuje nawyki żywieniowe Amerykanów, ale nie łudźmy – u nas wcale nie jest lepiej.

93% Amerykanów uważa, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jednocześnie zaledwie 44% z nich pamięta, by regularnie je zjeść przed wyjściem do pracy.

Przeciętnie mieszkańcy USA przeznaczają 67 minut dziennie na spożywanie posiłków. Jednak 43% z nich przeznacza na śniadanie 4 minuty. 27% dosłownie połyka śniadanie, bo przeznacza na posiłek mniej niż 1 minutę!

1 Amerykanin na 4 nie umie sobie przypomnieć, co jadł na śniadanie w ciągu ostatnich 3 dni.

Dlaczego śniadanie jest takie ważne

Badania wykazują, że ludzie, którzy pomijają śniadanie, częściej opychają się niezdrowym jedzeniem i różnymi przekąskami. Unikając śniadania spożywają 40% więcej słodyczy i 55% więcej słodkich napojów w puszce, jedzą 45% mniej warzyw oraz 30% mniej owoców.

Ludzie, którzy jedzą śniadanie są o 34% mniej podatni za zachorowanie na cukrzycę typu 2 i aż o 40% – na powstanie pokaźnego brzuszka, w porównaniu do tych, co śniadania unikają.

Nic zatem dziwnego, że aż połowa tych, co unikają śniadań, to ludzie otyli.

Śniadanie wpływa na to, jak myślimy

Badania przeprowadzone na 6000 osób wykazały, że ci, co jedzą śniadania, otrzymują lepsze oceny i lepiej sobie radzą na studiach. Po tym, jak kontrolna grupa studentów zaczęła jeść śniadania, aż u 61% z nich odnotowało wyższe postępy. Poprawiła się również zręczność.

Warto jeść owsiankę. Ci co to robią, osiągają 20% lepsze wyniki od pojadaczy słodkich przekąsek. Jeżeli nie lubimy owsianki, można je zastąpić jajkami. Jajka poprawiają koncentrację, zmniejszają pragnienie oraz spożywanie kalorii w ciągu dnia.

Na koniec należy zapamiętać, że

Śniadanie śniadaniu nie równe

Śniadanie o wysokiej zawartości cukru oznacza eksplozję energii, która jednak szybko znika. Co innego dieta, bogata w pełne ziarna, zawierająca więcej białka i mniej tłuszczu.

Wniosek prosty – jedzmy śnadanie, ponieważ zapewnia nam doskonały start!

Kliknijcie obrazek, aby powiększyć

Infografika: Dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia

2 KOMENTARZE

  1. Dla męskiej części czytelników tego artykułu którzy chcieli by zjeść solidne i pełnowartościowe śniadanie na dobry START dnia polecam – np jajecznice z dodatkiem płatek owiasnych z dododatkiem ciemnego pieczywa – proste i pyszne :) Więcej o śniadaniach pisze w tym artykule – mojadietanamase .pl/blog/2013/dieta-na-mase-najwazniejszy-posilek-dnia/