Inbox Zero: Jak zawsze mieć pustą skrzynkę mailową

2
1063
Inbox Zero Jak zawsze mieć pustą skrzynkę mailową

Skrzynka odbiorcza powinna być na bieżąco czyszczona z niepotrzebnych maili.

Jednym ze sposobów jest oczywiście ciągłe archiwizowanie (przewiduje to →przyspieszony kurs ninja GMaila). No ale nie jest przypadkiem tak, że niektóre emaile wymagają reakcji z naszej strony?
Osiągnięcie pięknego celu, czyli Inbox Zero jest zadaniem wykonalnym.

Zobaczcie, jak to zrobić za pomocą wtyczki do GMaila pod nazwą Boomerang.

Inbox Zero Jak zawsze mieć pustą skrzynkę mailową

(Flickr/David Lima Cohen)

Wtyczka Boomerang, która ma wersje dla najpopularniejszych przeglądarek (Chrome, Safari, Firefox), umożliwia 2 ciekawe rzeczy: wysyłanie maili w późniejszym terminie oraz ukrywanie ich na jakiś czas (pojawią się ponownie niczym boomerang zgodnie z zadanym przez nas harmonogramem.
Stąd zresztą nazwa wtyczki.

Jeżeli odpowiedź na maila wymaga ukończenia najpierw określonego zadania, Boomerang przywróci maila w terminie końcowym wyznaczonym przez nas dla zadania. To samo, jeżeli chcemy hurtem przerzucić maile na inny dzień.

Co prawda The Next Web radzi przerzucać na kolejny dzień wszystkie maile, odpowiedź na które wymaga >30 sek, ale znacie przecież jedną z podstawowych zasad GTD: maile, na które można odpowiedzieć w ciągu 2 minut, nie warto przerzucać na później, ponieważ stracimy o wiele więcej czasu niż te 2 minuty. (→Zasada 2 minut: jeden z elementów GTD zwiększający produktywność)

Dzięki wtyczce Boomerang można również definiować dokładny czas wysłania maili.
Gdzie to może się przydać? Np. w sytuacji, gdy chcemy jako pierwsi złożyć komuś życzenia (o 00:01:01) itd.