ifthisthenthat / ifttt: automatyzacja aktywności w Internecie

4
773
If this then that - Kanały ifttt (ifthisthenthat)

ifthisthenthat - ifttt - automatyzacja aktywności w Internecie

Czy chciałeś zautomatyzować pewne działania? Wrzucasz zdjęcie na flickra – na Facebooku pojawia się wiadomość. Ma padać – dostajesz maila. Jeśli tak, to ifttt jest dla Ciebie!

ifttt jest skrótem od „if this then that”, w wolnym tłumaczeniu „jeśli to wtedy tamto”. Jest to nowy startup sklejający ze sobą różne usługi internetowe, m.in. email, rss, Faceboka czy Twittera. Obecnie pozwala monitorować ponad 20 kanałów i definiować 150 różnych akcji. Idea jest prosta: jeśli na którymś z monitorowanych kanałów wystąpi zdefiniowane zdarzenie, wywoływana jest zdefiniowana akcja. Przykładowe zadanie „jeżeli idę do kina, to przypomnij o wyciszeniu dźwięku w telefonie” wygląda tak:

jeżeli idę do kina, przypomnij o wyciszeniu dźwięku w telefonie

ifttt szczególnie przyda się osobom, które intensywnie korzystają z wielu usług internetowych i często powtarzają te same zadania. Zrobi za nas automatycznie to na co dziennie poświęcamy co najmniej kilkadziesiąt minut – informowanie znajomych na Facebooku o nowych zdjęciach, tweetowanie o nowych postach na blogu. Ale i osoby używające głównie kanałów informacyjnych znajdą coś dla siebie. Ostrzeżenie o deszcze na komunikator, SMS o ważnym emailu – to jest to na co czekam.

Usługa prezentuje się niezwykle interesująco, strona wygląda czytelnie i przejrzyście, na pewno pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Serwis aktualnie jest zamkniętą wersją beta, dlatego zapisz się po zaproszenie i zautomatyzuj swój Internet.

Aktualizacja (02.06.2011) Od dziś Lifehacker ma swoje konto w serwisie ifttt. Liczba wspieranych kanałów rzeczywiście imponuje, a interfejs ujmuje swoją prostotą:

If this then that - Kanały ifttt (ifthisthenthat)

Tomasz Jacek Rydzewski TJR - Lifehacker

Tomasz Jacek Rydzewski (@TJRim) jest studentem informatyki na Uniwersytet Newcastle. Zafascynowany technologią Java dąży do zostania programistą i tworzenia fajnych aplikacji. Uwielbia chip cookies i kawę.

Zwycięzca konkursu Lifehackera zaimponował swoim własnym systemem zarządzania czasem.
W ramach podziękowania za dawkę motywacji postanowił napisać swój pierwszy artykuł na Lifehackerze i… pisze ;)