Infografika: Przyzwyczajenia, dzięki którym możemy żyć dłużej

0
1194

Przyzwyczajenia, dzięki którym możemy żyć dłużej

Nic tak nie skraca życia, jak dążenie do nieśmiertelności. Można oczywiście przypomnieć słowa filozofów, że nieśmiertelność możemy nam zapewnić jedynie talent oraz dobre uczynki. Jednak pokuśmy się o coś bardziej przyziemnego, a mianowicie długowieczność. Przecież nie ma nic złego w tym, by pożyć dłużej (najlepiej ciesząc się dobrym zdrowiem).

Jak żyć dłużej? Naukowcy uważają, że wartość graniczna, którą może osiągnąć człowiek, wynosi 126 lat. 1/3 to geny, o pozostałych 2/3 decyduje nasz styl życia oraz los. Czasopismo Edudemic przytacza ciekawe wyniki badań. Używanie nici pozwala nie tylko zachować zęby, lecz także zapewnia nam dodatkowo 6,4 roku życia! Picie zielonej herbaty o 90% zmniejsza ryzyko zachorowania na raka oraz chorób serca. Zażywanie witamin, dobre kontakty z rodziną, jedzenie warzyw też znacznie przyczyniają się do naszej długowieczności.

Śmiemy wątpić, że nie wiedzieliście o tym, czytając choćby archiwalne wpisy na Lifehackerze poświęcone relacjom i zdrowiu. Inna sprawa, że w znalezionej przez nas infografice zostało to przedstawione w liczbach. Czy wiedzieliście na przykład, że brak kontaktów towarzyskich zabija nas tak z taką samą siłą, jak 15 papierosów dziennie?

Czytelnicy RSS! Aby zobaczyć interaktywne elementy infografiki, konieczne może być przejście do pełnej wersji posta.

Najedźcie myszką na infografikę, aby zobaczyć szczegóły.

Infografika - Przyzwyczajenia, dzięki którym możemy żyć dłużej

Wraz z postępem ludzkości wzrasta średnia długość życia, ale to od jednostki w dużej mierze zależy, ile lat pożyje.
Jest szansa, że biorąc się za siebie nie tylko prześcigniemy długowiecznych Gajusza Juliusza Cezara Oktawiana i Michała Anioła, a nawet zbliżymy się do rekordu Jeanne Calment.

[via]