Grywalizacja GMaila: zamieniamy sprawdzanie poczty w grę

1
954

Nasz stały czytelnik Adam Sienkiewicz polecił nam sprawdzić The Email Game.

Ta prosta aplikacja spodoba się każdemu, kto ma w sobie coś z gamera. Dla pozostałych będzie doskonałym sposobem na zamianę codziennej rutyny w grę i podniesienie produktywności.

The Email Game zmienia sposób, w jaki sprawdzasz pocztę elektroniczną.
Działa na zasadzie gry liczącej punkty i czas poświęcony na maile. Najbardziej liczy się jednak to, że nienachalnie pomaga nam wdrożyć kolejny element GTD i umilić proces sprawdzania skrzynki mailowej.

Grywalizacja GMaila - zamieniamy sprawdzanie poczty w grę

Po dodaniu wtyczki do przeglądarki Google Chrome, zobaczymy pasek oraz timer. Odtąd sprawdzanie poczty będzie odbywało się w krótkich sesjach (domyślnie mamy co 30 sekund na krótkiego maila).

Jak efektywnie zarządzać mailami? Nadać etykietę i odpowiedzieć, przesunąć na później, przenieść do archiwum lub skasować (jeżeli nie chcemy widzieć maila w wynikach wyszukiwania), racja?
Jeżeli nie chcemy na razie niczego robić z mailem, można go pominąć lub przenieść na później dzięki funkcji Boomerang (Baydin jest jego twórcą, dlatego można usunąć osobną wtyczkę Boomerang, by nie wykorzystywała dodatkowych zasobów twojego komputera). Te wszystkie opcje będą dostępne na nowym panelu w skrzynce pocztowej.

Teraz zasady gry.

Zgodnie z zasadami GTD i zdrowego rozsądku, musimy koniecznie coś zrobić z każdym mailem

Zgodnie z zasadami GTD i zdrowego rozsądku, musimy koniecznie coś zrobić z każdym mailem

Staramy sie oczyścić skrzynkę odbiorczą tak bardzo, jak to jest możliwe

Staramy sie oczyścić skrzynkę odbiorczą tak bardzo, jak to jest możliwe

Gdy musimy odpowiedzieć na maila, dostaniemy 3 minuty na odpowiedź

Gdy musimy odpowiedzieć na maila, dostaniemy 3 minuty na odpowiedź

Jedynie tutaj radzimy zmodyfikować nieco ustawienia, by były w pełnej zgodzie z GTD (zasada 2 minut).

Jeżeli nie zdążymy na czas, stracimy wszystkie zdobyte punkty.

Emailga.me jest doskonałym sposobem za zabicie w sobie prokrastynatora.
Zdobywamy punkty za szybką pracę ze swoją skrzynką mailową. Wszystkie nowe maile są domyślnie podzielone na serie po 30 sztuk każda. Naszym celem jest dokończenie zadania, czyli zrobienie czegoś z mailem przed upłynięciem wyznaczonego czasu.

The Email Game nie tylko analizuje nasz sposób korzystania z poczty elektronicznej, lecz także pokazuje, gdzie możemy być bardziej efektywni. Jeżeli mamy na koncie pierwsze sukcesy, możemy jednym kliknięciem podzielić się nimi w Twitterze lub na Facebooku.

A więc najważniejsze jest to, że dzięki The Email Game uczymy się prawidłowej pracy z mailami w GMailu oraz Google Apps, dobrze się przy tym bawiąc.