Gry, które debiutowały kilkanaście lat temu

2
1159
Gry, które debiutowały kilkanaście lat temu

Rynek gier ciągle się rozwija. Każdego roku do dyspozycji graczy trafiają nowe tytuły – zarówno te długo wyczekiwane, jak i zupełnie nowe. Każdy prawdziwy gracz stara się być na bieżąco z nowościami na rynku: śledzi odpowiednie strony internetowe lub też kupuje magazyny poświęcone właśnie grom. Jednak istnieją tytuły, które pomimo swoich lat ciągle cieszą się niezwykłą popularnością wśród graczy.

 

W to się grało – niestarzejące się gry

Prawdziwi gracze doskonale znają serię Gothic. Kto raz ją widział, na zawsze się w niej zakochał – bardzo duża część graczy dalej do niej wraca, a co najważniejsze tytuł pomimo upływu lat dalej przyciąga nowe rzesze miłośników.

Niezwykle kultowym tytułem jest także Fallout 3 oraz Fallout New Vegas. Te dwa tytuły są niezwykle pasjonujące i bardzo trudno uwierzyć, że premiera tych gier miała miejsce już kilkanaście lat temu. Pomimo tego faktu duża część graczy ciągle wraca do przygód w post apokaliptycznym świecie, gdzie za każdym razem można odkryć zupełnie nowe miejsca.

Prawdziwi fani Half Life doskonale pamiętają moment, kiedy ta gra ujrzała światło dzienne. Tytuł niezwykle trafiony, a co najważniejsze skrywający w sobie wiele tajemnic. Bardzo duża część graczy ceni sobie kolejne części gry, jednak to właśnie do jedynki wraca najczęściej. Co więcej producenci zapowiedzieli kolejną jej odsłonę – plotki zaczynają się pomału stawać rzeczywistością i być może przyjdzie nam już niedługo zagrać w jej nową odsłonę.

Des Ex – Bóg Jest – niezwykle pasjonująca gra z możliwością modyfikacji bohatera. Tytuł był jednym z lepiej przyjętych kilkanaście lat temu, a co ciekawe pomimo tak długiego czasu od premiery pierwszej części fani ciągle do niej wracają. Pomimo kontynuacji jakich tytuł się doczekał, to właśnie pierwsza część cieszy się bardzo dużą popularnością.

Wspominając o grach sprzed kilkunastu lat, nie sposób nie wspomnieć o takich tytułach jak Mafia oraz Call of Duty 4. Mafia była jedną z pierwszych gier, gdzie gracze przenosili się do czasów prohibicji i wcielali się w ciekawe postacie. Odniesienie do okresu tamtych lat, odwzorowanie miast, samochodów, gangsterskich porachunków. Każdy chciał grać w Mafię.
Podobnie jak Call of Duty – grze, która ukierunkowała całą serię gier tej serii. Każdy doskonale pamięta misje snajperskie rozgrywane w trybie na dwóch graczy. Wielu do tej pory uważa, że COD4 jest niewątpliwie dużo lepszy od obecnych tytułów serii. Głównie za sprawą ciekawych misji i możliwości wczucia się w rolę żołnierza.

Gry sprzed lat

Jest wiele ciekawych tytułów, które skrywają w dalszym ciągu tajemnice. Często słyszy się, że wytrwali gracze ciągle odnajdują zupełnie nowe aspekty w tytułach, które miały swoją premierę już kilkanaście lat temu. Niewątpliwie są tytuły nieśmiertelne, które pomimo upływu lat dalej cieszą się dużą popularnością – zarówno wśród starych, jak i nowych graczy.

Jakie gry sprzed lat pamiętacie? Podzielcie się z nami swoimi wspomnieniami – czekamy na wasze komentarze.

Zdjęcie:Johan Larsson/Flickr

Zobacz również:
Kości do gry: jak zawsze wyrzucać określony układ oczek
Czym jest e-sport i czy można na nim zarobić?
5 aplikacji na Androida dla osób uczących się rysunku
Google Photos – zgromadź swoje zdjęcia w jednym miejscu
10 wciągających gier dla znudzonego projektanta

2 KOMENTARZE

  1. Osobiście uzupełniłbym tę listę, o kilka tytułów:
    Serię Grand Theft Auto (GTA), jej pierwsza część wyszła w 1997 roku.
    Serię The Elder Scrolls – podobnie jak Gothic ciągle posiada ona mnóstwo fanów.
    Counter Strike – dzisiaj jedna z najpopularniejszych gier, a debiutowała (jako mod do Half Life’a) w ubiegłym wieku.