GMail: jak sprawdzić, czy nasz email został przeczytany

0
17704

Po rozpoczęciu korzystania z GMail możemy z przykrością zauważyć, że brakuje w nim niektórych przydatnych funkcji. Bardzo dotkliwie mogą to odczuć osoby, przesiadające się na GMaila z desktopowych klientów poczty, które obfitują w liczne przemyślane rozwiązania.

Jedną z takich rzeczy jest możliwość sprawdzania, czy nasza wiadomość elektroniczna została przeczytana przez adresata. Pokażemy, jak rozbudować standardowego GMaila o tę niewątpliwie przydatną funkcję.

GMail - jak sprawdzić, czy nasz email został przeczytany

Right Inbox integruje się z Twoją skrzynką na GMailu. Po zainstalowaniu rozszerzenia, w panelu nad oknem tworzenia wiadomości zobaczymy dodatkowy checkbox „Track”. Jeżeli chcemy otrzymać raport o przeczytaniu wiadomości na GMailu, wystarczy zaznaczyć ten checkbox przed wysłaniem wiadomości. Jeżeli nasz email zawiera odnośniki, zostaniemy również poinformowaniu o ich kliknięciu.

Potwierdzenie przychodzi w postaci osobnego maila.

Potwierdzenie przychodzi w postaci osobnego maila

Right Inbox rozbuduje Twoją skrzynkę również o parę dodatkowych ciekawych funkcjonalności. Wśród nich planowanie wysyłki emaili na później oraz przypominanie o mailach, na które nie otrzymaliśmy odpowiedziPełna ich lista znajduje się na stronie projektu.