W co zagrać w weekend: hity i mniej znane gry tymczasowo dostępne za darmo

0
948
W co zagrać w weekend: hity i mniej znane gry tymczasowo dostępne za darmo

Znamy termin targów Gamescom. 2019 zapowiada się jeszcze ciekawszy dla graczy, a gamedev szykuje sporo niespodzianek. Postanowiliśmy wykorzystać poniższy news, by sprawdzić, w co zagrać już w ten weekend. Było z czego wybierać, zwłaszcza że w tym tygodniu miały miejsce również premiery gier naprawdę wartych uwagi.
logo Targi rozrywki i interaktywnych gier GamesCom 2019 KoloniaRynek gier ma się coraz lepiej i najlepszym potwierdzeniem jest wczesna rejestracja na Targi rozrywki i interaktywnych gier GamesCom 2019 (Kolonia).
Jest to prawdziwa planeta gracza! Według informacji od organizatora Gamescom, stanem na 14 marca zarejestrowało się o 8% więcej wystawców z 28 krajów, wśród których 2K Games, ak tronic, Amazon Games, astragon Entertainment, Bandai Namco Entertainment, Bethesda Softworks, Capcom, Deep Silver (Koch Media), ELECTRONIC ARTS, Facebook, GIGA-BYTE TECHNOLOGY, Kalypso Media, Microsoft/Xbox, Nintendo, Square Enix, THQ Nordic, Turtle Entertainment/ESL, Ubisoft, Wargaming i YouTube Gaming. 

Sprawdźmy, w co mogą zagrać w ten weekend użytkownicy systemów Windows, Mac OS X i Linux. Czytajcie dalej choćby po to, by bezpłatnie pobrać na później gry dostępne w piątek 15.03. (a niektóre parę dni dłużej).

F1 2018

Mistrzostwa Świata Formuły 1 przykuwają uwagę milionów. Wydana w połowie 2018 roku oficjalna wyścigówka mistrzostw FIA Formula One World Championship 2018, F1 2018 jest tymczasowo dostępna za darmowo w sklepie Steam. Mamy okazję przetestować ją za darmo do 15 marca, śmigając na nowych torach bolidami F1 i budując swoją reputację na torze.
Do 18 marca obowiązuje 75% zniżki na grę i rozszerzenie gry (DLC).

[appbox steam 737800]

It’s Winter

7 marca deweloperzy wydali chyba najbardziej dziwną grę w historii – „Itʼs Winter”.
Nie ma tu żadnej fabuły ani celu. Gracz szwenda się po typowym rosyjskim mieszkaniu, a poza tym… może wyjść na dwór.
Autorzy podkreślają, że dążyli do stworzenia atmosfery samotności, pustki i totalnej beznadziei. Chyba im się to udało – wszystko, czym możemy się zajmować, to słuchanie w kuchni starego radioodbiornika, gotowanie i spacery po zaśnieżonych ulicach.

Najlepiej opisuje grę zajawka na Steamie: „Bloki, śnieg, pochmurne niebo, mała kuchnia i zapluta klatka schodowa. Nic nas nie czeka, nigdzie na nas nie czekają. Jesteśmy sam na sam z produktami w lodówce, samotnością i niekończącym się śniegiem”.

[appbox steam 1003360]

Grid 2

W ramach ograniczonej czasowo oferty, subskrybując newsletter Humble Bundle, otrzymujemy tę grę za darmo. Koniec promocji już w sobotę — warto się pospieszyć.

[appbox steam 44350]

Discouraged Workers

Zbudowana na popularnych w Korei operach mydlanych, „Zdesperowani pracownicy” to niezależna progresywna nowela kinetyczna. Graczka porównuje mroczne życie bohaterek do swojego własnego, wcielając się w postać Ga-yeon.

Zdecydowanie 18+. Przemoc, krew, zawartość erotyczna, nagość, przekleństwa, alkohol, papierosy.
Nie polecane dla dzieci, osób w ciągu i podeszłym wieku. W sam raz dla zmęczonej po ciężkim tygodniu pracownicy biurowej.

[appbox steam 371120]

Business Magnate

Business Magnate to nowa komputerowa gra ekonomiczna, w której możemy zakładać nowy biznes. Twoja firma (można też prowadzić kilka równolegle) może zajmować się telefonami, samochodami, samolotami, statkami, czołgami, a nawet rakietami! Produkujemy je, promujemy na rynku, a następnie sprzedajemy.

[appbox steam 950990]

Minion Masters – Voidborne Onslaught

DLC Voidborne Onslaught do gry Minion Masters jest dostępne (z pewnymi ograniczeniami) za darmo do 15 marca do godz. 16:00.

Do uruchomienia wymagana jest darmowa gra Minion Masters na Steamie.

[appbox steam 1033840]

Twinship

Banalnie proste zadanie polega na uwolnieniu małego sześcianiku, który utknął w równoległym świecie podzielonym na czarne i białe obszary! A jednak mechanika gry wystawi mózg na próbę!

Do 21 marca grę Twinship można kupić za 2,15 zł, choć i po tym terminie cena jest, mówiąc delikatnie, bardzo przystępna.

[appbox steam 1029920]

Steel circus (wersja alfa)

Będąc największym wydarzeniem sportowym w układzie słonecznym, zawody Steel Circus wymagają nie lada wysiłku i współpracy z innymi uczestnikami.

Ta gra ma szybko rosnące grono fanów. Teraz możesz do nich dołączyć za darmo.

1. Wchodzimy na stronę: https://gleam.io/GzT1y/steel-circus-alpha-key-giveaway
2. Wykonujemy polecenia
3. Otrzymujemy klucz, który następnie aktywujemy pod poniższym linkiem

[appbox steam 969680]

Secret Savings

Mimo że jesteś gospodarzem domu, wszystko należy do twojej żony. Pewnego wieczoru postanawiasz znaleźć wszystkie skarby skrzętnie ukryte przez twą małżonkę. Dziwna rzecz – ukrywa nie tylko pieniądze…
Kapitalny pomysł, nie najgorsze wykonanie.

Gra wymaga gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive

[appbox steam 985340]