Focusbar – prosta przypominajka o (jednym) zadaniu, na którym chcemy się skupić (Mac)

0
910
Focusbar - prosta przypominajka o (jednym) zadaniu, na którym chcemy się skupić (Mac)

Każdy z nas może zdziałać cuda z swoją produktywnością, jeżeli tylko porzuci multitasking na rzecz w pełni świadomego wykonywania zadań jedno po drugim.

Naszym dzisiejszym bohaterem jest mała aplikacja Focusbar napisana przez polski zespół Macoscope.
Jest tak prosta, że oferuje tylko jedną funkcję. Mianowicie pomaga w skupieniu się za wszelką cenę na jednej rzeczy, którą masz do zrobienia.

Paradoks, ale wielozadaniowość zamiast wzrostu produktywności gwarantuje całkowity brak koncentracji i sprzyja prokrastynacji. Dlatego twórcy aplikacji zrobili wszystko, by wykonanie każdego zadania było proste jak bułka z masłem. Skoro dyscyplina szwankuje, niech czuwa nad nami sprytny program.

Przystępujemy do zadania informując o tym naszego małego „żandarma” (klikamy ikonkę Focusbara>Start activity):

Przystępujemy do zadania informując o tym naszego małego „żandarma” (klikamy ikonkę Focusbara>Start activity)

Po prostu wpisujemy zadanie, na którym chcemy się skupić, a Focusbar będzie delikatnie nam przypominać, byśmy nie wchodzili po raz n-ty na Fejsa czy Twittera.

Po prostu wpisujemy zadanie, na którym chcemy się skupić 2

Po prostu wpisujemy zadanie, na którym chcemy się skupić
Teraz każda próba otwarcia nowej karty w przeglądarce spowoduje wyświetlenie się paska aplikacji z przypomnieniem, że próbujemy wykonać określone zadanie.

Piszemy o tej aplikacji dopiero teraz, ponieważ została parę dni temu zintegrowana z iDoneThis. Oznacza to, że wszystkie nasze osiągnięcia w ciągu dnia będą trafiały do tego kalendarza mailowego, tworząc podsumowanie naszych osiągnięć.

Focusbar – pobierz z iTunes