FAQ Lifehackera: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

3
687

FAQ Lifehackera- Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Stare lifehackerskie przysłowie mówi: „Jeżeli dwa razy otrzymasz identyczne pytanie, utwórz FAQ”. Stanowczo za długo nie pisaliśmy o zmianach na samym blogu, skupiając się wyłącznie na treści. A przecież w ciągu tych 16 miesięcy Lifehacker bardzo się zmienił. Dlatego chcemy pokazać, jakie narzędzia macie teraz do dyspozycji i co zrobić, by przyjemniej się nas czytało :)

1. System szybkiego zgłaszania błędów

System szybkiego zgłaszania błędów

Większa część postów na Lifehackerze przechodzi przez narzędzia korektorskie. Ale ludzie są tylko ludźmi, dlatego nieraz napotkacie literówkę czy brakujący przecinek.
Gdy zauważycie jakikolwiek błąd na blogu, zaznaczcie dany fragment tekstu i naciśnijcie równocześnie klawisze CTRL i Enter↩.

Możecie mieć pewność, że po otrzymaniu uwag korygujemy błędy nawet wstecznie (w starych postach).

Jeżeli chcesz wypróbować nasz system, ale nie widzisz w tym konkretnie poście żadnego błędu, zaznacz ten tekst: →Pozdrowienia dla redakcji!← wciśnij CTRL+Enter i wyślij pusty tekst.

2. Rejestracja i logowanie na Lifehackerze

Rejestracja i logowanie na Lifehackerze

Kliknij Zarejestruj się i dołącz do grona stałych czytelników Lifehackera. Dzięki temu możesz logować się przy pomocy ulubionego serwisu społecznościowego, łatwo komentować wpisy.
Przy okazji przestaniesz się martwić, że nie otrzymujesz newslettera Lifehackera.

3. Drukowanie wpisów/wersja do druku

Drukowanie wpisów - wersja do druku

Możesz wydrukować dowolny artykuł, klikając ikonkę „Print | PDF”. Zobaczysz różne przydatne opcje, m.in. usunięcie obrazków z wydruku, zmiana czcionki i in.

Dane narzędzie pozwala na drukowanie tylko interesujących cię fragmentów (np. wybranych akapitów).

4. Wyszukiwarka Lifehackera

Wyszukiwarka Lifehackera

Lifehacker ma własną wyszukiwarkę, która sprawdza zapytanie we wszystkich zaprzyjaźnionych projektach. Jaki temat cię interesuje? Motywacja? Produktywność? Szybkie pisanie? A może lifehack jak szybko obrać czosnek? Zobacz, ile przydatnych rzeczy znajduje się głęboko w archiwum Lifehackera.

5. Subskrypcja

Najwygodniejszym sposobem jest zapisanie się na nasz kanał RSS. Dzięki temu możesz czytać Lifehackera w Czytniku RSS (nawet offline).

Oprócz tego, większość czytelników subskrybuje newsletter Lifehackera. Zapisz się na newsletter, zwłaszcza jeżeli nie możesz codziennie wchodzić na LH – raz w tygodniu będziesz otrzymywać na maila starannie wyselekcjonowane najlepsze wpisy oraz specjalny dodatek dla subskrybentów.

Subskrypcja - Newsletter Lifehackera

Lifehacker ma swoje strony na Facebooku i w Google+. Większa część wpisów na tych stronach to posty publikowane na samym blogu. Pozostałe (min. 20%) to różne graficzne lifehacki i in. – jednym słowem rzeczy, które nie nadają się do publikacji na Lifehackerze.

Najszybszym naszym kanałem komunikacji jest Twitter. Tutaj też są publikowane krótkie porady, tzw. tweet-hacki (możesz publikować własne – zadbaj o dobry temat, dodaj hashtag #pl_lh, a twój tweet-hack może trafić na http://lifehacking.pl

Najnowszym kanałem jest Pinterest. Tutaj jest obrazkowo i pachnie nowością.

6. Komentowanie wpisów na Lifehackerze

Komentowanie wpisów na Lifehackerze

Jeżeli któryś wpis jest słabszy lub nie trafia w twoje gusta, to tylko i wyłącznie twoja wina. Nieobecny zawsze przegrywa :)
A tak na serio – skrobnij 2 słowa po przeczytaniu artykułu. Dzięki temu autor widzi, że robi coś fajnego. A Ty skonfrontujesz swoje zdanie z opiniami innych polskojęzycznych lifehackerów.

Aby skomentować wpis, możesz zalogować przy pomocy Facebooka, Twittera i innych serwisów. Pamiętaj, że lepiej jest po prostu zarejestrować się na Lifehackerze – krążą plotki, że tych ludzi faworyzujemy robiąc konkursy dla czytelników :)

7. Popularne wpisy

Popularne wpisy - Lifehacker

Na stronie głównej jest małe okno, w którym widnieją najpopularniejsze w tym tygodniu wpisy na Lifehackerze. Możesz zobaczyć, które posty uzyskały najwięcej punktów w tym miesiącu oraz od początku istnienia bloga.

8. Kategorie

Kategorie wpisów - Lifehacker

Masz prawo lubić tylko porady z cyklu „zrób to sam” i lifehacki, omijając szerofim łukiem wpisy nt. bezpieczeństwa danych albo sportu.
Na Lifehackerze zajmujemy się różnymi tematami – wybierz interesującą cię kategorię i zobacz, co wcześniej pisaliśmy przykładowo nt. planowania finansów („Finanse”) lub większej efektywności osobistej („Produktywność”).

9. Interaktywne obrazki

Interaktywne obrazki

Niektóre obrazki wymagają wyjaśnienia. Najlepiej to robić za pomoca notatek wtopionych bezpośrednio w grafiki. Wdrożyliśmy swego czasu nową funkcję, która nazywa się interaktywne obrazki – są widoczne nie tylko na dużych ekranach, lecz również na urządzeniach przenośnych, dzięki czemu o niebo łatwiej jest czytać Lifehackera na małym ekranie.

(Foto w zajawce: photosteve101)

Wielka prośba do Was: po przeczytaniu tego wpisu dajcie znać w komentarzach, które z nowości na blogu Wam się podobają, a które niekoniecznie.
Sumiennie wykonamy zadanie, musimy tylko wiedzieć, nad czym w pierwszej kolejności trzeba popracować.