Facebook powoduje depresję? 18 pigułek od użytkowników Quora

0
2817

Naukowcy uprzedzają (a zresztą sami to czujemy), że Facebook wywołuje depresję. Jedni korzystają z tego medium do dzielenia się swoimi osiągnięciami biznesowymi, zdjęciami z wakacji, prezentami od bliskich. Druga grupa to użytkownicy bierni. Lajkują, komentują (rzadko) i po cichu zazdroszczą tym pierwszym. Jak przestać zazdrościć facebookowym przyjaciołom, którym bardziej wyszło? Facebook powoduje depresję? Wybraliśmy i uzupełniliśmy 18 najbardziej trafnych porad z dyskusji na Quora. 1. Aby przestać zazdrościć komuś na Facebooku, sprawdźcie profil tej osoby na LinkedIn lub Goldenline.

2. Ignorujcie cudze sukcesy i zacznijcie budowac własne szczęście. Życie ma dwie strony, ale nie wiedzieć czemu często widzimy tylko jedną.

3. Przestańcie porównywać to, co inni eksponują, z tym, co wy skrzętnie ukrywacie.

4. Aby pokonać jednego użytkownika Quora, potrzeba 100 użytkowników Facebooka. Nie należy porównywać tych dwóch typów ludzi.

5. Przejmijcie kontrolę nad własnymi emocjami.

6. Prawdziwe życie znajduje się poza postami na Facebooku, a przede wszystkim poza ekranem naszych urządzeń przenośnych. Jack London kiedyś powiedział: „Zadaniem człowieka jest życie, nie zaś marna egzystencja”. Zatrzymajmy się na chwilę i pomyślmy o własnym życiu. Pomogą w tym 14 postów o sensie życia, które mocno prowokują do myślenia.

7. Poproście znajomych, którym zazdrościcie, by zdradzili tajemnicę swojego sukcesu. Wszyscy osiągają coś w życiu dzięki znajomościom (w normalnym znaczeniu tego słowa). Wykorzystajcie więc znajomości swoich przyjaciół, którzy odnieśli sukces.

Warto przeczytać:

8. Facebook jest jak lodówka. Wiecie, że w środku jest pusto, ale i tak zaglądacie do niej co 5 minut.

9. Oczywiście musicie popaść w depresję z powodu osiągnięć innych na Facebooku. A poza tym trzeba wierzyć temu, co pokazują w telewizji. To wszystko szczera prawda.

10. Facebook powinien nazywać się Fakebook (od ang. fake — podróbka). Keep calm i rozpoznawaj ściemę po zapachu. I pamiętajcie — im więcej wiecie, tym mniej należy o tym mówić.

11. Kupcie sobie taką koszulkę: Kupcie sobie koszulka Facebook 12. Przestańcie obserwować tych, przez kogo czujecie się nieszczęśliwi. W szczególności od uzależnionych od selfie. Zasubskrybujcie 9gag i strony o samorozwoju, np. LifehackerZen Habits, Dumb Little Man, Productivity501 ;-) Voilà! I nagle nasza lista wiadomości zawiera tylko to, co nas interesuje i poprawia nastrój. I po to właśnie należy wykorzystywać Facebooka. Uspołeczniajmy się, zamiast popadać w egoizm.

13. Przestańcie obserwować kogokolwiek. Nie będziecie musieli patrzeć na ich sukcesy, ale też nie będzie powodu na usunięcie profilu na Facebooku.

14. Róbcie tak, jak oni — wrzucajcie na Fejsa tylko najlepsze chwile ze swojego życia. Optymalizujcie swoją rzeczywistość, podobnie jak inni.

15. Wcześniej człowiek prowadził dziennik i wkurzał się na tych, kto go nie czytał. Teraz oni udostępniają wszystko na Facebooku u gniewają się na tych, co ich nie czytają.

16. Wierz połowie tego, co widzisz, i nie ufaj temu, co słyszysz. To powiedzenia ułatwia życie.

17. ustawcie ten adres URL jako stronę startową. Powinno pomóc.

18. Przestańcie ufać Facebookowi. Wypróbujcie na początek 30-dniowy post. A najlepiej przestańcie korzystać z Facebooka. Jest to najlepsza rzecz, którą możecie sobie zrobić.