exfm – zamieniamy Internet w osobistą bibliotekę multimedialną

5
696

Last.fm podpowiada Ci kawałki w ramach Twojego ulubionego gatunku, Jamendo udostępnia setki tysięcy darmowych kawałków niezależnych wykonawców. Ex.fm idzie o krok dalej i przeszukuje cały Internet w poszukiwaniu Twoich ulubionych wykonawców oraz nowych ciekawych kawałków, które z pewnością wpadną Ci w ucho.

Poza tym, podobnie jak Nuji, który umożliwia katalogowanie produktów z różnych sklepów internetowych, serwis exfm jest „koszykiem”, do którego wrzucasz utwory „wyłowione” w Internecie.

exfm - zamieniamy Internet w osobistą bibliotekę multimedialną

 

Po zainstalowaniu rozszerzenia do przeglądarki (Chrome, Safari lub Firefox), otrzymujemy automatyczne wykrywanie plików dźwiękowych na danej stronie, mini-odtwarzacz do szybkiego dostępu do utworów, ciągłe odtwarzanie muzyki nawet po zamknięciu karty albo okna.

Jednak zdecydowanie lepiej jest zacząć przygodę z exfm od odwiedzenia serwisu – exfm może spokojnie działać w tle, grając Twoją ulubioną muzykę. Docenisz to, nie mając na używanym urządzeniu swoich plików muzycznych.

Rzuć okiem na powyższy zrzut ekranu – po wpisaniu „ATB”, exfm przeszukał setki stron, błyskawicznie znalazł te, na których zostały udostępnione kawałki tego zespołu.

Pozostaje uruchomić listę odtwarzania i „lajkować” od czasu do czasu ulubione utwory po to, aby exfm zaczął przyzwyczajać się do Twoich preferencji muzycznych i mógł podpowiadać podobne utwory.

5 KOMENTARZE

    • Ja np. używam innej przeglądarki, tyle że zasada jest taka sama – żeby non-stop grały moje ulubione kawałki, wchodzę na ex.fm, wyszukuję, włączam i fajny podkład muzyczny mam z głowy.

      Ale jeżeli nie mam otwartego Exfm na osobnej karcie i łażę po stronach, wtyczka wykrywa na nich multimedia (oczywiście o ile są) i pozwala je skolejkować+odpalić w exfm.