Elektryczny lunch box podbija rynek i znajduje coraz to więcej zwolenników
Cechą charakterystyczną naszych współczesnych pokoleń jest nacisk na innowacje, które mają za zadanie zwyczajnie ułatwić nam życie. Era manierek czy menażek, wielokrotnie używanych przez naszych przodków, jest już w zasadzie za nami (choć nadal znajdą się pasjonaci tego typu naczyń). Teraz w modzie są wygodne opakowania do przechowywania żywności. Różnią się one wielkością, kolorem, ilością przegródek czy tworzywem. Półki sklepowe dosłownie uginają się pod naporem takich pojemników, zwłaszcza tuż przed nowym rokiem szkolnym. Ludzie chętnie korzystają z lunch boxów, w pracy, podróży, szkole czy na uczelni. Są one wyjątkowo poręczne, funkcjonalne, i co najważniejsze można przenosić w nich pożywienie, gdy przebywamy poza domem.
Technologia poszła o krok dalej. Zapomnij o czasach, w których trzeba było zadowolić się zimnym obiadem, bo w pracy nie było stołówki, a mikrofalówka częściej się psuła, niż działała. Właśnie nadchodzą elektryczne lunch boxy, służące do podgrzewania już ugotowanych posiłków, albo wręcz do przygotowania całkiem nowych.
Dzisiaj zamierzam zaprezentować wszystkim Lifehackerom najciekawsze elektryczne luchboxy, jakie są dostępne w sprzedaży. Skupię się na takich aspektach jak wygląd, funkcje, wszelkie detale i cena.
Zaczynamy!
Poznaj elektryczny lunch box firmy Noveen
Posiada pojemność 1,1 litra, a jego waga nieco przekracza pół kilograma. W komplecie masz dwa kable zasilające, pojemnik grzejny, wyjmowany pojemnik metalowy, mały dwulitrowy pojemnik z pokrywką i łyżka ze schowkiem. Masz jeszcze do dyspozycji specjalny pokrowiec, który przyda się podczas przewożenia lunch boxa. W ciągu zaledwie 20 minut możesz podgrzać jedzenie do 60 stopni Celsjusza, dzięki systemowi grzewczemu PTC. Zasilanie sieciowe wynosi 230 V natomiast w przypadku podłączenia go do zasilania samochodowego, elektryczny lunch box potrzebuje 12 V. Dostępne są trzy warianty kolorystyczne: szary, miętowy i czarny. Wnętrze pojemnika grzewczego wykonane jest ze stali INOX, co pozwala zachować ciepło na dłużej. Cena takiego zestawu wynosi około 109 złotych.
Dwukomorowy elektryczny lunch box firmy ADLER
Jest to całkiem praktyczny pojemnik na żywność, posiadający dwie odrębne komory, jedna o pojemności 0,5 l, druga 0,6 l. Do działania potrzebuje 220 V. Jego moc ma 40 W, a waga wynosi 0,3 kg. Ponadto, zbudowany jest z polipropylenu, nie zawiera szkodliwego BPA, PCV ani ftalanów. Zamykany na specjalne zaczepy, dzięki czemu nie dostaje się do środka powietrze, a posiłki dłużej zachowują świeżość. Mniejsza część lunch boxa posiada pojemnik, który można wyjmować i nosić oddzielnie.
Ze względu na swoją lekkość i ergonomiczność jest on polecany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do wieczka przymocowana jest łyżka. Czas grzania posiłku to raptem 20 minut i również jest tutaj element grzewczy PTC. Elektryczny lunch box zasilany jest jednym kablem o długości około 87 cm. Po podłączeniu do prądu zapala się kontrolka. Dostępny jest w kolorze zielonym, szarym i pomarańczowym, a jego koszt to około 59 złotych.
Elektryczny lunch box marki Hoffen
Produkt dostępny w sklepach jednej z bardzo popularnych sieci z owadem w nazwie. Wymaga zasilania od 230 do 240 V, ma moc 40 W. Z tym pojemnikiem możesz z łatwością podgrzewać własnoręcznie przygotowane dania. Wnętrze wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu temperatura nie spada tak szybko. Czyszczenie tego lunch boxa nie jest skomplikowane, można wrzucić pojemnik do zmywarki.
Wbudowana kontrolka sygnalizuje zasilanie prądem. W opakowaniu znajdziesz również łyżeczkę i jeszcze jeden pojemnik, którego możesz użyć. Bardzo fajnym dodatkiem jest tutaj specjalnie opracowany zawór, służący do pozbycia się pary z wnętrza lunch boxa. Możesz zdecydować się na zakup takiego naczynia w kolorze czerwonym lub szarym. Cena nie przekracza 40 złotych.
Multi Lunch Box MLB820 X-LINE
To kolejna propozycja marki Noveen, z tą różnicą, że oprócz podgrzewania ma również funkcję gotowania na parze. Potrafi zagrzać jedzenie w ciągu 30 minut, w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Ma cyfrowy panel z czteroma wariantami. Steam Food służy do gotowania na parze. Steam Rice dobrze radzi sobie z gotowaniem ryżu także na parze. Opcja Soup Making pozwoli przyrządzić zupę. Natomiast ostatnia funkcja zwana Keep Warm podtrzymuje temperaturę obiadu.
Ten srebrny lunch box ma kompaktowy rozmiar, dlatego możesz używać go w domu oraz w miejscu pracy. Zawiera również dwa półlitrowe pojemniki z pokrywkami, na których możesz umieścić datę. W komplecie masz specjalną torbę do przenoszenia oraz zestaw sztućców w futerale. Jego pojemność to 1 litr. Potrzebuje zasilania o mocy 230 V. Posiada sygnalizację podgrzewania. Nie zawiera BPA, które szkodzi zdrowiu. Ma ergonomiczną obudowę z rączką do przenoszenia. Dzięki wbudowanym zatrzaskom możesz zamknąć swojego lunch boxa, by Twój posiłek zachował ciepło i świeżość na dłużej. Cena oscyluje wokół 149 złotych.
Składany elektryczny lunch box produkcji firmy Macom
Posiada moc 35 W, a jego zasilanie sieciowe wynosi 220-240 V. Całkowita pojemność wynosi niecały litr, dokładnie 0,8 l. Zbudowany z silikonu, dzięki czemu łatwo możesz go złożyć i schować, by zaoszczędzić miejsce w kuchni, torbie, gdziekolwiek chcesz. Jego waga to zaledwie pół kilograma, więc jest dość lekki. Potrafi podgrzać jedzenie w zaledwie 10 minut. Ponadto, komplet zawiera także widelec i łyżkę, które przymocowane są do pokrywy. Nie musisz też martwić się o przenikanie zapachów, czy absorbowanie płynnych posiłków.
Niebywałą zaletą tego urządzenia jest wbudowana zaślepka, chroniąca kabel zasilający przed kontaktem z wodą, podczas mycia lunch boxa. Dodatkowo, zawiera specjalną komorę z pokrywką do przenoszenia przypraw albo sosów. Jest podwójnie izolowany. Podobnie jak wyżej opisane elektryczne pojemniki na żywność, ten również nie zawiera BPA. Produkt jest zgodny z unijnymi przepisami. Zapłacisz za niego około 139 złotych.
Beper – elektryczny lunch box, który przyda się kierowcom
Ten designerski pojemnik do przenoszenia i podgrzewania posiłków, sprawdzi się w domu i w trasie. Ma łatwe w czyszczeniu cztery komory. Dzięki odpowiedniemu systemowi grzewczemu ten lunch box nie ulega przegrzaniu. Jego pojemność wynosi 1,6 litra. Do sprawnego działania potrzebuje prądu o mocy 220 V, a w samochodzie 12 V. W zestawie otrzymujesz pojemnik, wtyczkę do gniazda samochodowego, dwa słoiki z przykrywkami, widelec i łyżkę. We wnętrzu znajdziesz cztery, funkcjonalne przegródki do odseparowania poszczególnych komponentów Twojego dania. Co więcej, pokrywa ma haczyki do zamykania oraz uchwyt, by ułatwić transport urządzenia. Kolejną jego cechą jest żaroodporność i ogrzewanie recyrkulacyjne. Zawiera element grzewczy PTC, który dba o ciepło posiłków. Ma fantastyczny, opływowy kształt i jest w odcieniach biało-błękitnych. Koszt takiego gadżetu to około 100 złotych.
Do wyboru, do koloru. Wszystkie zaprezentowane przeze mnie elektryczne lunch boxy różnią się od siebie ceną, możliwościami, akcesoriami czy wyglądem. Jednak we wszystkich chodzi o dokładnie to samo – o zdrowy, pyszny i wreszcie ciepły posiłek w ciągu dnia. Zapomnij zatem o zimnych przekąskach, które miały niewiele wspólnego ze smakiem. Ciesz się swoimi ulubionymi potrawami niezależnie od tego, czy siedzisz w biurze, podróżujesz po świecie czy jesteś na zajęciach. Elektryczne lunch boxy nie są zatem żadnym kaprysem, ale jakże potrzebnym pomocnikiem ludzi żyjących na 100%.
Smacznego wyboru!