Edytuj i przesyłaj drogą mailową zdjęcia na kilka stron jednocześnie (Win, Mac, Linux)

0
868
Edytuj i przesyłaj drogą mailową zdjęcia na kilka stron jednocześnie (Win, Mac, Linux)

Mając stronę internetową, bloga lub stronę na Facebooku, musimy przesyłać zdjęcia i stosujemy do tego różne narzędzia. Polarfox pozwala nie tylko edytować zdjęcia i przesyłać je nie tylko na takiego bloga, lecz również np. do Flickra, a nawet programu Evernote.

Najbardziej cenne jest to, że umie aktualizować kilka serwisów jednocześnie.

Edytuj i przesyłaj drogą mailową zdjęcia na kilka stron jednocześnie (Win, Mac, Linux)

Jako że Polarfox działa w środowisku wykonawczym Adobe Air, uruchomimy go na wszystkich głównych systemach operacyjnych.

Pierwszą rzeczą, od której rozpoczniemy poznawanie Polarfoksa, będzie załadowanie zdjęcia:

Pierwszą rzeczą, od której rozpoczniemy poznawanie Polarfoksa, będzie załadowanie zdjęcia

Wykorzystując znajdujące się po prawej parametry ustawień obrazu kolorowego, można zmienić jasność, kontrast, nasycenie, barwę. Oprócz tego mamy do wyboru kilka gotowych zestawów efektów graficznych.

Po dokonaniu edycji zdjęcia możemy je przesłać do jednego ze wspieranych serwisów. Pełna ich lista znajduje się w panelu Settings. Tam też podajemy adresy mailowe służące nam do przesyłania grafik:

Tam też podajemy adresy mailowe służące nam do przesyłania grafik

Jeżeli chodzi o wspierane serwisy, z tych największych brakuje właściwie tylko Tumblra. Cieszy za to bardzo obecność Evernote’a – program dawno stał się obowiązkowym atrybutem lifehackerów, jednak nadal nie wszystkie programy go wspierają.

A więc klikając Share jedynie decydujemy, gdzie ma zostać wysłana wyedytowana grafika:

A więc klikając Share jedynie decydujemy, gdzie ma zostać wysłana wyedytowana grafika

Dodatkowo możemy wpisać przed wysłaniem tytuł wiadomości/posta albo odpowiedni tag czy znacznik.

Niekoniecznie zresztą musimy przesyłać zdjęcie do Flickra ani publikować go na Facebooku. Można spokojnie kliknąć Save i zapisać je na swoim dysku twardym. W ten sposób Polarfox służy jako prosty i wygodny edytor obrazów.

Możecie poczekać na oficjalne wydanie aplikacji Polarfox albo skorzystać z otrzymanego przez nas specjalnego odnośnika do pobrania wersji beta. @PolarfoxApp