Dwustopniowa weryfikacja konta w serwisie Dropbox: jak włączyć już teraz

1
1743

Po nieprzyjemnych wpadkach dotyczących bezpieczeństwa, została umożliwiona dwustopniowa weryfikacja konta w serwisie Dropbox.

Dwustopniowa weryfikacja w serwisie Dropbox - jak włączyć już teraz

Dropbox oznacza łatwe przechowywanie i synchronizację plików na różnych urządzeniach, dlatego tak ważne jest, by zadbać o bezpieczeństwo.
Teraz możemy zabezpieczyć swoje konto w Dropboksie używając dwustopniowej weryfikacji. To znaczy, że po tym gdy ją włączymy potencjalnemu włamywaczowi już nie wystarczy złamać nasze hasło by otrzymać dostęp do naszych poufnych danych.

Dwustopniowa weryfikacja konta w serwisie Dropbox przypomina tę znaną nam z GMaila.

Dwustopniowa weryfikacja konta w serwisie Dropbox przypomina tę znaną nam z GMaila

Po wprowadzeniu adresu mailowego oraz hasła otrzymamy smsem pin, bez którego nie zobaczymy swoich plików. Polska jest na liście wspieranych krajów. Opcjonalnie możemy pobrać specjalny program do autentyfikacji, który umożliwia lokalne generowanie tymczasowych kodów pin w naszym telefonie.

Pamiętajcie, by zapisać kod bezpieczeństwa (Dropbox emergency code) – ułatwi odzyskanie dostępu do konta w Dropbox, jeżeli zgubimy telefon komórkowy.

Amit Agarwal z blogu Digital Inspiration radzi z okazji takich zmian odłączyć w ustawieniach stare urządzenia i połączyć się z nimi w razie konieczności już na nowo.
W ten sposób logowanie będzie również wymagało kodu, który będziemy otrzymywać wyłącznie na telefon.