Dodajemy SkyDrive i Google Drive do menu kontekstowego w Windowsie

0
1655
Teraz by przesłać plik do SkyDrive lub Google Drive otwórz prawym przyciskiem myszy menu konkekstowe i wybierz odpowiedni skrót

Po wprowadzeniu na rynek Google Drive oraz uatrakcyjnieniu ofert konkurencji, przechowywanie danych w „chmurze” stało się jeszcze tańsze (→porównanie). Przechowywana w jednym z takich programów kopia zapasowa plików oznacza większe bezpieczeństwo i zapewnia Ci duży komfort psychiczny.

Jeżeli Twój wybór padł na SkyDrive lub Google Drive, wiesz, że do utworzenia kopii zapasowej wystarczy przeciągnąć i upuścić pliki do folderów tych aplikacji. Sprawa komplikuje się, jeżeli plików mamy dużo – wówczas metoda drag-and-drop staje się zbyt czasochłonna. Dlatego najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest utworzenie skrótów do usług SkyDrive lub Google Drive w menu kontekstowym Windowsa.

Pokażemy, jak łatwo to zrobić, nawet jeżeli jesteś niezbyt zaawansowanym użytkownikiem tego systemu operacyjnego.

Teraz by przesłać plik do SkyDrive lub Google Drive otwórz prawym przyciskiem myszy menu konkekstowe i wybierz odpowiedni skrót

Jak dodać Google Drive lub SkyDrive do menu kontekstowego w Windowsie

Otwórz Eksplorator Windows i przejdź do folderu C:\Users\Twoja_nazwa_uzytkownika, a następnie wybierz interesujący Cię program i utwórz skrót do niego.

Wybierz interesujący Cię program i utwórz skrót do niego

Następnie wywołujemy polecenie Uruchom (klawisz Windows + R) i wpisujemy w oknie Uruchamianie polecenie shell:sendto

Wpisz nazwę programu, folderu, dokumentu lub zasobu internetowego, a zostanie on otwarty przez system Windows

Kopiujemy do tego okna skrót do Google Drive lub SkyDrive (opcjonalnie możemy zmienić nazwę takiego skrótu).

Teraz by przesłać plik do SkyDrive lub Google Drive otwórz prawym przyciskiem myszy menu konkekstowe i wybierz odpowiedni skrót.

Uwaga! Dodane tym sposobem pliki będą przechowywane w głównym katalogu Google Drive/SkyDrive. Aby zapisywać pliki w podfolderach ww. programów, przeciągnij je do nich lub utwórz od razu skróty do podfolderów w menu Wyślij do.

[via]