Dlaczego warto prowadzić własnego bloga

1
713

Polskich blogów jest tysiące, setki blogów o tematyce, która Ciebie interesuje i też chcesz o tym pisać. Miliony jest blogów anglojęzycznych, prowadzonych przez specjalistów i tych, którzy znają ten język lepiej od ciebie.

Dlaczego warto prowadzić własnego bloga

Dlaczego warto prowadzić własnego bloga? Po co komu kolejny blog? Przecież jest ich już nadmiar. Oto główne powody:

To prawda, że blogów jest masa, na różne tematy i prowadzą je osoby kompetentne. Jednak blogów o niskiej wartości merytorycznej, pisanych marnym językiem, zawierających nieprawdziwe dane, jest dużo więcej od tych wartościowych. Ba! Są nawet blogerzy, którzy mają wiedzę, ale nie potrafią jej przelać na papier – w tym wypadku na klawiaturę.

(Obrazek: cambodia4kidsorg)

Sztuka pisania sięga bardzo głęboko w przeszłość, a potrafiących pisać jest mało – dlatego warto prowadzić swojego bloga.

Nawet jeśli Twój styl chwilowo jest marny, robisz błędy gramatyczne, ortograficzne i nie potrafisz wyrazić swoich myśli, powinieneś prowadzić bloga – w ten sposób się uczysz.

  1. Prowadząc bloga, uczysz się wyrażać swoje myśli
  2. Pisząc, zaczynasz zwracać uwagę na błędy – w końcu to, co napiszesz, zobaczy miliony osób
  3. Uczysz się radzić sobie z krytyką
  4. Uczysz się dyskutować z ludźmi
  5. Prowadząc bloga o swoich zainteresowaniach, poszerzasz i utrwalasz swoją wiedzę.

Jeśli piszesz o tym, co kochasz, zaczynasz też szukać ludzi z podobnymi zainteresowaniami i nawiązujesz ciekawe znajomości, które pozwalają Ci się uczyć i rozwijać w niespotykanym tempie.

Jeśli więc ktoś spyta, czy powinien prowadzić bloga, odpowiadam pięć razy „tak”, ale należy zachować otwarty umysł – wtedy blogowanie, poza pisaniem, staje się wspaniałą przygodą.

[stextbox id=”info” caption=”O autorze” bcolor=”a6d995″]

Grzegorz Adamowicz - LifehackerGrzegorz Adamowicz (@gstlt) – kreatywny, z masą (czasem nieodpowiednich) pomysłów. Szuka nowych, lepszych sposobów na życie, korzystając z mądrości tych, którym się udało. Uwielbia fantastykę i fantastykę naukową. Woli czyn, niż słowa, choć nie stroni od pisania. Zgłębia magię, która przejawia się w niezwykłych rzeczach, które są w stanie dokonać pozornie zwykli ludzie i która siedzi gdzieś w każdym z nas, o czym można poczytać na jego blogu.[/stextbox]