DIY: Jak wykąpać się w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody

22
3806
Namydlij się niebieską stroną kostki lodu, białej zaś użyj do zmycia żelu

Jesteś po intensywnym treningu albo kilkugodzinnej pracy na działce. Chciałoby się założyć czyste rzeczy (i najlepiej na CZYSTE ciało), jednak nie ma prysznica ani bieżącej wody. Wracać, szokując swoim zapachem przechodniów? W żadnym wypadku! 

Jeden z użytkowników Reddit proponuje niekonwencjonalny sposób na wymycie się w sytuacji, gdy wiemy, że po intensywnym wysiłku fizycznym nie mamy co liczyć na prysznic.

Potrzebne będą zaledwie 3 składniki: pojemnik (np. po serku wiejskim „Krasnystaw”), parę kropki żelu pod prysznic oraz niewielka ilość wody. Do tego lodówka z zamrażarką (albo przenośna zamrażarka).

Krok 1 – wlej do pojemnika parę kropli żelu pod prysznic

Woda powinna wypełnić pojemnik na 1/3.

Wlej parę kropli żelu pod prysznic

 

Krok 2 – wymieszaj porządnie zawartość opakowania

Wymieszaj zawartość pojemnika

 

Krok 3 – włóż pojemnik do zamrażarki

Włóż pojemnik do zamrażarki

Krok 4 – upewnij się, że płyn w pojemniku zamienił się w lód, a następnie dolej do pojemnika jeszcze trochę (tym razem czystej) wody, zostawiając parę centymetrów miejsca.

Wyjmij pojemnik z zamrażarki i dolej niewielką ilość wody

 

W ten sposób górna warstwa lodu nie będzie zawierała żelu.

Użyj przenośnego prysznica gdy tylko zechcesz się przepłukać

 

Krok 5 – gdy będziesz potrzebować wymyć swoje ciało, wyciągnij kostkę lodu z zamrażarki.
Użyj „dolnej” części kostki do namydlenia ciała. „Spłuczesz” je następnie przy pomocy górnej warstwy.

Namydlij się niebieską stroną kostki lodu, białej zaś użyj do zmycia żelu

 

Spodobał Ci się wpis? No to na co czekasz – podpisz się na nasz specjalny newsletter oraz kanał RSS – nie wszystko jest publikowane na Lifehackerze!

22 KOMENTARZE

 1. A ja tam nadal popieram mokre chusteczki- 3,50 kosztują i umyć się można całkiem nieźle i w każdych warunkach- również w dziczy gdzie nie ma lodówki w 30stopniowym upale- co już było poruszane jako problem. Albo paczkę wacików nasączonych tonikiem gdy chusteczki wyjdą. Tonik dodatkowo chłodzi.

 2. A argument z tą siłownią i szatnią to jakiś grubo naciągany jest. Po siłowni się idzie do domu i bierze prysznic chyba..? Kto idzie do samochodowej lodówki lub w zimie sięga za okno po kostkę lodu by się umyć? Albo do klubu siłacza przynosi w termosie kostki lodu by się obmyć w szatni na szybko zaraz po treningu? Chyba nikt nie wybiera się na randkę zaraz po morderczym treningu zakończonym lodowym obmywaniem – groteska jakaś. Ponadto istnieje społeczne przyzwolenie by być spoconym po wyjściu z siłowni i nikt chyba nie będzie narażony na  ostracyzm podając trening jako argument swojej nieświeżości.

 3. Moje przemyślenia na temat kąpieli/prysznica w trudnych warunkach są następujące. Jeśli jedziemy na działką to najlepsze rozwiązanie to prysznic turystyczny i bańka wody. Nagrzewa się od słońca i wieczorem jest gotowe. Co jeśli nie mamy słońca a nie chcemy myć się w zimnej wodzie? Polecam redakcji LH napisać artykuł o bardzo ciekawym i niezwykle wydajnym urządzeniu do gotowania wody: „Kelly Kettle”. Patyki, śmieci itd.. są praktycznie wszędzie i można je wykorzystać do zaletnienia wody przy pomocy tego urządzenia. Już w kilka minut mamy wrzącą wodę – mieszamy ją z zimną i prysznic prawie jak w domu.

  Wybierając się pieszo na dalsze i dalekie wyprawy można poza survivalowym Kelly Kettle zabrać wiadro turystyczne lub jeden z najmniejszych basenów rozporowych dla dzieci. Taki basenik jest bardzo lekki i bez problemu posłuży nam jako miednica w której możemy prać lub się umyć w wodzie zagrzanej za darmo przy pomocy tego patentu. Można zabrać oczywiście prysznic turystyczny ale to troszeczkę warzy. Idąc samemu lub małą grupą każdy gram się liczy. Dlatego najlepszy jest basenik albo wiadro turystyczne. Jeśli ktoś wymyślił coś lepszego chętnie poczytam i dodam ten patent do swoich ulubionych ;)…? 

 4. Kolejny wynalazek z serii głupi i nieprzydatny pomysł – niestety. Może jeszcze do termosu to trzeba wkładać? Skoro potrzebujemy do tego lodówki samochodowej to dlaczego by nie lepiej zabrać przenośnego prysznica turystycznego będącego do kupienia np. na allegro? Bańki z wodą?   Wyjdzie kilkanaście razy taniej niż lodowa kulka o wątpliwej jakości mycia? Prysznic turystyczny 20L kosztuje 18zł (40L – 40zł) … nalewasz do niego wody, wystawiasz na słońce i masz godną (CIEPŁĄ !) ablucję a nie przykładasz lód do głowy jak jakiś dziwak w upalny dzień?

 5. Kolejny wynalazek z serii głupi i nieprzydatny pomysł – niestety. Może jeszcze do termosu to trzeba wkładać? Skoro potrzebujemy do tego lodówki samochodowej to dlaczego by nie lepiej zabrać przenośnego prysznica turystycznego będącego do kupienia np. na allegro? Bańki z wodą?   Wyjdzie kilkanaście razy taniej niż lodowa kulka o wątpliwej jakości mycia? Prysznic turystyczny 20L kosztuje 18zł (40L – 40zł) … nalewasz do niego wody, wystawiasz na słońce i masz godną (CIEPŁĄ !) ablucję a nie przykładasz lód do głowy jak jakiś dziwak w upalny dzień?

 6. Sposób jest szczególnie przydatny zimą, np. na siłowni (wtedy mamy problem zamrażalki rozwiązany za oknem). Ludzie na działkach często mają małe lodówki, ale prysznice w działkowych chatkach należą chyba  do rzadkości, więc myślę że jest to naprawdę ciekawe rozwiązanie, wg. mnie to dobry lifehack.

 7. A co powiecie na gąbkę i 2 pojemniczki, pierwszy z wodą z żelem, drugi z czystą wodą? Jutro wypróbuję mój sposób. Zrobiłem tak będąc pod namiotem, bardzo fajnie działa. 
  Trzeba jednak uważać, żeby nie przerzucać żelu z gąbki do czystej wody. Ja rozwiązałem to wodą w butelce, bo nie było dużo piany. 
  I ktoś już poruszył ten temat, sposób przyjemniejszy dla jajek :P 

    • Jest przecież napisane, że należy mieć przy sobie zamrażarkę! :)

     Jedno z dwojga – albo Cię nie stać na zamrażarkę przenośną i odreagowujesz to w ten sposób, albo działasz na korzyść konkurencji LH :P

     A tak na serio, LH wspaniałomyślnie wybacza Ci zadawanie podchwytliwych pytań i zachęca do dalszego komentowania, @google-75e686296d5ed004bdcf9900e2ef1630:disqus .
     Już za parę dni rozwiążemy konkurs na najlepszy komentarz.
     Nagrody powinno starczyć (uwaga!) na 1/15 przenośnej zamrażarki =))

     • Hah, komentuję bo mam swoje zdanie na dany temat, a nie dla nagrody. Tak się składa, że mam przenośną lodówkę. Ciekawym tematem z takich działkowych jest jeszcze walka z owadami. Rzeszów zawalony komarami, nam się przyda kilka dobrych porad, może są jeszcze jakieś poza znanymi mi. 

     • :)

      Czy masz iPhone’a? http://lifehacking.pl/2011/07/24/wykorzystaj-iphone-jako-narzedzie-do-odstraszania-owadow-psow-i-ludzi/

     • Mam. Szkoda tylko, że jedyna funkcjonalność tej aplikacji to rozładowywanie baterii. 
      Zaraz braknie miejsca na odpowiadanie w komentarzach :>

     • o to ostatnie się nie martw, ja już większą piramidkę zrobiłem, ten system to twardziel