Jedno jedyne ćwiczenie, którego potrzebuje prawidłowa postawa ciała

0
15608
Jedno jedyne ćwiczenie, którego potrzebuje prawidłowa postawa ciała jak przestać się garbić ćwiczenia na prawidłową postawę ćwiczenia na kręgosłup oduczenie się garbienia sposoby na proste plecy

Niedawne badanie psychologiczne pokazało, że ludzie, którzy chodzą i siedzą z wyprostowanymi plecami, czują się szczęśliwsi od tych, którzy ciągle się garbią. A więc nieprawidłowa postawa ciała nie tylko rujnuje zdrowie. Rujnuje życie. Istnieje na szczęście sposób, by tego uniknąć. Ćwiczenie, od którego zależy prawidłowa postawa ciała polega na wzmocnieniu mięśni pleców.

  1. Kładziemy się na brzuchu, czoło na podłodze lub karimacie. Wyciągamy ręce wzdłuż tułowia i przyciskamy dłonie do bioder. Wyprostowujemy ręce w łokciach. Nogi złączone razem, palce trochę wyciągnięte.
  2. Robiąc wydech, podnosimy głowę, klatkę piersiową i górną część brzucha. Ręce i nogi pozostają w położeniu wyjściowym. Podnosimy się tak wysoko, jak tylko to jest możliwe pod warunkiem, że nie odczuwamy dyskomfortu.
    Wykonując to ćwiczenie po raz pierwszy, róbmy to szczególnie ostrożnie.
  3. Robiąc wdech, opuszczamy tułów i głowę do pozycji początkowej. Wykonujemy 10 powtórzeń, a kiedy już nabierzemy wprawę, można wykonywać to ćwiczenie codziennie przez 10 minut. Najlepiej z rana.

Jaki osiągniemy efekt, wykonując ćwiczenia na prawidłową postawę ciała? Poza tym, że zaczniemy chodzić równo, zaczynamy lepiej wyglądać. Następuje wyraźna poprawa codziennego nastroju.

Pamiętajmy, że wypracowana prawidłowa postawa ciała wpłynie również na pracę narządów wewnętrznych —będziemy się mniej męczyli i lepiej czuli w ciągu dnia.