Czy wiesz, jak zachować się w sytuacji, gdy Twój samochód spadł z mostu do rzeki? Co zrobić, jeżeli auto wpadnie do głębokiej wody? Nie musi być zresztą głęboka, by Twój samochód porwał nurt.

(Brian Tomlinson)

Niech ta porada nigdy Wam się nie przyda. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony.

Co zrobić, jeżeli auto wpadło do głębokiej wody

Przejrzyj plan działań już teraz. Gdyby jednak doszło do takiego nieszczęścia, błyskawicznie podejmiesz odpowiednie działania.

1. Odepnij pasy

Czy będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że wielu zapomina odpiąć pasy? A to jest pierwsza rzecz, którą musimy zrobić, gdy zrozumiemy, że nasz samochód tonie.

2. Opuść wszystkie szyby

Kolejnym krokiem powinno być opuszczenie wszystkich szyb. Mimo że to może zabrzmieć nielogicznie, opuszczenie szyb w tonącym aucie pozwoli wyrównać ciśnienie wody w samochodzie i na zewnątrz. W przeciwnym razie już parę chwil później nie zdołasz otworzyć drzwi z powodu nadmiaru wywieranego przez wodę ciśnienia.

Co jednak zrobić, jeżeli nie da się otworzyć drzwi? Zamiast bezskutecznie próbować wybić przednią szybę, użyj dowolnego narzędzia do wybicia szyb w drzwiach.

Podobne wpisy:

3. Pamiętaj — człowiek jest najważniejszy!

I wreszcie ostatnia rzecz, której ignorowanie powoduje tyle wypadków śmiertelnych – najważniejszym zadaniem w tym momencie jest uratowanie życia – własnego oraz innych pasażerów, dlatego pozwól swoim gadżetom, dokumentom itd. spokojnie powtórzyć los Titanica.

Co zrobić, jeżeli auto odmawia posłuszeństwa

Nierówność na drodze, bawiące się dzieciaki albo nietrzeźwy kierowca mogą sprawić, że tracimy panowanie nad kierownicą. Teraz gdy już wiesz, co zrobić, jeżeli auto wpadło do wody, postaraj się temu zapobiec. Wcześniej podpowiadaliśmy, jak wyskoczyć z pędzącego samochodu.

[U.S. Army Survival Manual]