Co zrobić, aby osiągnąć szybkie zmiany w życiu

2
1891

1. Bogaci mają duże biblioteki, biedni – wielkie telewizory. Wnioski nasuwają się same.

2. Należy zawsze przeć do przodu, niezależnie od okoliczności.
Sukces jest trochę jak zapasy z gorylem. Nie odpuszczasz, kiedy Ty jesteś zmęczony. Odpuszczasz, kiedy zmęczony jest goryl. Oto jak praktykować wytrwałość.

3. Zacznij zapisywać wszystkie pomysły, które przychodzą ci do głowy.
Zapisywanie pomaga unikać działania w trybie przerwań: wszystko, co odciąga twoją uwagę od aktualnie wykonywanej czynności, a więc na przykład telefon od szefa z prośbą o dostarczenie jakiegoś dokumentu, dziecko przybiegające z prośbą o naprawienie zepsutej zabawki, czy choćby genialny pomysł, który właśnie wpadł ci do głowy, zostaje zapisane w twoim systemie pamięci zewnętrznej. W ten sposób spokojnie możesz dokończyć zadanie, którego wykonywanie zostało przerwane, mając pewność i spokojną głowę, że informacja, która przed chwilą się pojawiła, bezpiecznie spoczywa w systemie i zajmiesz się nią we właściwym czasie. Przeczytaj GTD, czyli jak odzyskać i nigdy już nie stracić kontroli nad swoim życiem.

Co zrobić, aby osiągnąć szybkie zmiany w życiu

(Foto)

 

4. Spóźniasz się? Znajdź sposób, by o tym uprzedzić drugą osobę. Przeczytaj 6 porad jak być punktualnym i nigdy się nie spóźniać.

5. Nie śmiej się nad cudzymi marzeniami Sprawdź lepiej, czy nie zaczynasz nieświadomie rezygnować ze swoich własnych.

6. Nie wracaj do ludzi, którzy już raz cię zdradzili. Nigdy się nie zmieniają.

7. Spędzaj czas z rodziną. „Żałuję, że nie utrzymywałem relacji z bliskimi” – jest to jedna z 5 rzeczy, które ludzie najczęściej mówią na łożu śmierci.

8. Uprzejmość czyni cuda. Korzystaj z niej jak najcześciej.

9. Umiej przyznawać się do własnych błędów.
Błędy są powodowane przez problemy, jednak szybka interwencja sprawi, że błędy nie przerodzą się w katastrofę. Popełniłeś błąd? Przyznaj się do niego możliwie jak najszybciej – tak brzmi jedna z 10 lekcji życiowych od Dalajlamy.

10. Zrezygnuj z nawyku ciągłego narzekania. Nikogo nie obchodzą, a nieprzyjaciół jedynie ucieszą.

11. Nie plotkuj.

12. W niejasnych sytuacjach natychmiast kładź się spać.

13. Podczas poważnych kłótni nie staraj się wyciągać wszystkich brudów. Prędzej czy później pogodzisz się z drugą osobą, ale uraza pozostanie.

14. Mów prawdę, to nie będziesz musiał zapamiętywać różnych „wersji”.

15. Rozpoczynaj dzień od czegoś nieprzyjemnego i twoim zdaniem najtrudniejszego. Gdy już to wykonasz, pod koniec dnia nie będziesz mieć wyrzutów sumienia.
Nie warto komplikować sobie życia: nasjkuteczniejszy sposób na prokrastynację to krótka lista zadań 3+2.

16. Nikt nikomu nic nie jest winien. Należy zapomnieć o tym słowie. W przeciwnym razie można ugrzęznąć w długach (nie tylko materialnych, lecz także moralnych).