Cinemagraph – jak stworzyć w Adobe Photoshop swoją pierwszą kinografikę?

4
3002
Nicole Fox - cinemagraph

Cinemagraph (kinografika, cinemagrafika) to zdjęcie w formacie gif zawierające drobne ruchome elementy. Jest to wymyślny rodzaj fotografii, którego autorami są Jamie Beck i Kevin Berg. Do wielu z nich pozuje kanadyjska modelka Coco Rocha.

Co to jest cinemagraph?

Termin jest nowy, ale logicznie rzecz biorąc polskie tłumaczenie powinno brzmieć kinografika. Wg Coca Rochy cinemagraph to coś więcej niż zdjęcie, jednak mniej niż film.

Parę przykładów kinografik:

Tiffany na jej ręce

Nicole Fox - cinemagraph

Buty na szpilkach - cinemagraph

(cinema-graphs)

Podoba się? Czas zrobić coś takiego samemu!

Jak zrobić kinografikę?

1). Przede wszystkim zwróć szczególną uwagę na kompozycję.
2). Poproś osobę pozującą, aby stała nieruchomo i nakręć wideo w najwyższej możliwej rozdzielczości. Jeżeli to jest możliwe, użyj statywu.

3). Do obróbki wideo potrzebujesz odpowiedniego programu – pobierz 30-dniową wersję próbną Adobe Photoshop CS5 Extended.

Po zainstalowaniu wejdź do File>Open i wybierz plik wideo, o którym wcześniej była mowa. Następnie powtórz wszystkie kroki opisane w poniższym pliku:

Adobe Photoshop CS5 box-80x90Pobierz poradnik wideo: Jak stworzyć w Adobe Photoshop CS5 swoją pierwszą kinografikę (cinemagraph)

Koniecznie pochwal się swoimi „dziełami” z innymi lifehackerami! Możesz wysłać swoją kinografikę na adres admin @ [nasza domena] albo od razu zamieścić ją na naszym fanpage’u na Facebooku.

 

Uważasz, że kinografika jest przyszłością fotografii i ma potencjał czy też jest tylko jednym z przemijających trendów? Podziel się swoim zdaniem!

4 KOMENTARZE