Całkiem odmienne zastosowanie zielonej herbaty!

0
1361
Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów na świecie.
Zielona herbata znana jest ze swoich drogocennych właściwości. Czy znasz jej inne zastosowania?

 

Poznaj dość niestandardowe zastosowanie zielonej herbaty!

Wszyscy doskonale wiemy, że zielona herbata należy do najzdrowszych napojów na świecie. Już niemal każdy słyszał o dobroczynnych właściwościach zielonej herbaty. Jej wysoka zawartość antyoksydantów pozytywnie oddziałuje na organizm. Poprawa funkcjonowania mózgu, lepsze spalanie tłuszczu czy również mniejsze ryzyko zachorowania na raka, to tylko niektóre korzyści wynikające z picia zielonej herbaty.

Sama procedura parzenia tego jakże zdrowego napoju nie jest taka skomplikowana. To, co pozostaje z zielonej herbaty, zazwyczaj wyrzucamy do kosza. Niepotrzebnie! Wiedz, że zużyte z pozoru torebki lub liście herbaty mogą się jeszcze przydać.

Zapoznaj się z poniższymi lifehackami i dosłownie wyciśnij z zielonej herbaty jeszcze więcej!

Z cyklu zrób to sam, czyli zaskakujące zastosowanie zielonej herbaty, dzięki której zrobisz swój własny tonik do twarzy

Domowy tonik do twarzy na bazie zielonej herbaty.
Z zielonej herbaty możesz zrobić tonik do pielęgnacji twarzy.

Zielona herbata znalazła zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. W zasadzie od lat jest składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry. Jednak nie musisz już kupować markowych i drogich, bądź co bądź, kosmetyków na bazie zielonej herbaty. Masz je przecież w swoim domu. Po prostu zaparz zieloną herbatę i odczekaj, aż przestygnie. Potem przelej ją, najlepiej do butelki z rozpylaczem. Stosuj ten naturalny tonik do twarzy dwa razy dziennie, tuż przed nałożeniem kremu. Resztę tej cudownej mikstury przechowuj w lodówce. Proste, prawda?

Idealne zastosowanie zielonej herbaty do walki z podkrążonymi i opuchniętymi oczami

Poznaj nietypowe zastosowanie zielonej herbaty do walki z opuchlizną pod oczami.
Zielona herbata pomaga w walce z opuchlizną wokół oczu.

Po wypiciu filiżanki zielonej herbaty zostaw pozostałe z niej torebki, tak, aby mogły ostygnąć. Następnie połóż po jednej torebce na każdym zamkniętym oku. Dzięki temu zmniejszysz obrzęk i sprawisz, że skóra wokół oczu stanie się bardziej napięta. To za sprawą znajdujących się w herbacie polifenoli, zwanych inaczej garbnikami. Mają one właściwości ściągające i powodują kurczenie żywej tkanki, w tym ludzkiej skóry. W efekcie zielona herbata zmniejsza rozszerzanie naczyń krwionośnych, a w konsekwencji niweluje wszelkie obrzęki czy cienie pod oczami. Tanio, szybko i ekologicznie!

Poznaj oryginalne zastosowanie zielonej herbaty do leczenia oparzeń skórnych

Zielona herbata to dobry środek na oparzenia słoneczne.
Zielona herbata jako remedium na oparzenia słoneczne.

Wprawdzie zielona herbata nie izoluje nas od szkodliwego promieniowania UV, ale chroni naszą skórę przed uszkodzeniem. Jej bezpośredni kontakt z ciałem zapobiega również nowotworom skóry i oparzeniom słonecznym. Wystarczy tylko przygotować napar z zielonej herbaty i nałożyć go na skórę. Co więcej, podobny efekt przynosi również nasączenie płatka kosmetycznego wywarem z zielonej herbaty i pocieranie nim skóry. Regularne picie zielonej herbaty, na kilka tygodni przed planowanym opalaniem, zmniejsza ryzyko oparzeń. Wynika to z wysokiej zawartości galusanu epigallokatechiny, przeciwutleniacza o silnym działaniu antynowotworowym. Kompres z zielonej herbaty pomaga także w stanach zapalnych i koi oparzenia słoneczne.

Odkryj rewelacyjne zastosowanie zielonej herbaty do peelingu twarzy

Zielona herbata to idealny składnik do produkcji peelingu.
Wykonaj domowy peeling na bazie zielonej herbaty.

Jak już wcześniej wspomniałam, zielona herbata ma zdolność do napinania skóry. Dlatego nie musisz już sięgać po sztuczne i naładowane chemią peelingi albo wydawać krocie na specjalne zabiegi w salonach kosmetycznych. Z łatwością możesz również przygotować taki scrub do twarzy w zaciszu własnego domu. Dodając do fusów, wodę i cukier, możesz wykonać taki zabieg we własnej łazience. Nie tylko dostarczysz swojej skórze mnóstwo odżywczych składników, ale także złuszczysz ją. Możesz cieszyć się zdrową i gładką cerą.

Szczególne zastosowanie zielonej herbaty do redukcji krwawienia

Zielona herbata zmniejsza krwawienie ran.
Zastosuj zielona herbatę w przypadku skaleczenia.

Zielona herbata to niesamowite rozwiązanie i pomoc w przypadku leczenia drobnych skaleczeń i tamowania krwi. Dzieje się tak w wyniku zawartej w zielonej herbacie taniny, która sprzyja krzepnięciu krwi. Należy tylko zanurzyć torebkę z herbatą w gorącej wodzie i wyjąć ją po minucie. Ostudzoną torebkę można przyłożyć bezpośrednio do krwawiącej rany. Innym rozwiązaniem jest zanurzenie kawałka gazy w ostudzonej herbacie i nałożenie jej na ranę, tworząc kompres. Świetnie do tego nadaje się także ekstrakt z zielonej herbaty.

Sprytne zastosowanie zielonej herbaty w domu

Zielona herbata nie tylko jest fenomenalna dla ciała, ale także sprawdza się w utrzymywaniu porządku w domu.

Zastosowanie zielonej herbaty w domu.
Zielona herbata to znakomity pomocnik każdej pani albo każdego pana domu.

Sposób na nieprzyjemne zapachy w lodówce

Aby zwalczyć ten przykry problem, wystarczy tylko, że zawiniesz trochę herbaty w papierowej lub materiałowej torebce. Potem umieść taką sakiewkę w lodówce i zostaw na jakiś czas. Zielona herbata pochłonie wszelkie zapachy i odświeży lodówkę.

Podlewanie roślin

Zielona herbata ma właściwości absorbujące wodę. Dlatego też umieszczanie zużytej i wysuszonej torebki na glebie, pochłonie nadmiar wilgoci. Dzięki zawartości antyoksydantów zielona herbata poprawia kondycję kwiatów. W tym celu wrzuć liście herbaty do wody, a po upływie kilku dni usuń je. Następnie użyj wody do nawożenia roślin.

Czyszczenie dywanów

Kiedy delektujesz się smakiem zielonej herbaty, wyjmij i osusz pozostałą z niej torebkę. Do pokruszonych liści dodaj garść sody oczyszczonej. Taką miksturą pokryj brudne miejsca na dywanie. Po upływie około 20 minut odkurz swój dywan, a stanie się on czysty. Zielona herbata w połączeniu ze sodą oczyszczoną pochłania zapachy i eliminuje brud.

Usuwanie przypalonego tłuszczu z patelni to już nie problem

Połóż torebkę z zieloną herbatą na patelni i zalej ją gorącą wodą. Pozostaw na jakiś czas, najlepiej na całą noc. Zawartość taniny w zielonej herbacie rozpuści zaschnięty tłuszcz i dużo łatwiej wyczyścisz patelnię następnego dnia.

Czyszczenie szklanych powierzchni

Masz zabrudzone lustro albo zacieki na szklanych naczyniach? Z zieloną herbatą to nie problem! Zużytą torebkę z herbaty zaparz jeszcze raz, ostudź ją i przelej do butelki z rozpylaczem. Rozprowadź powstały roztwór na lustrze, czy na innych szklanych przedmiotach i przetrzyj suchą ściereczką.

Zachowaj czystość kosza na śmieci

Wrzuć trochę liści zielonej herbaty na dno kosza na śmieci. W ten sposób pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów.

Wypoleruj drewniane powierzchnie

Słaba zielona herbata przydaje się do przywracania połysku drewnianych mebli lub podłóg. To bardzo proste! Wrzuć kilka zużytych torebek herbaty do pojemnika z ciepłą wodą i zrób łagodny roztwór. Za pomocą miękkiej ściereczki poleruj drewno, aż stanie się lśniące.

Jak widać możliwości zastosowania zielonej herbaty, jest wiele. Najlepsze jest to, że zużyte torebki czy liście herbaty można użyć ponownie. Z pewnością jest to zdrowe, tanie, ekologiczne i pomysłowe rozwiązanie dla każdego lifehackera.