Bubble Browser: wygodne i ciekawe przeglądanie notatek z Evernote

0
1147
Bubble Browser - wygodne i ciekawe przeglądanie notatek z Evernote

Evernote od dłuższego czasu ma ambicję zostania naszą „drugą pamięcią” i superproduktem dla Jedi produktywności. Przeszukajcie archiwum wpisów na Lifehackerze, a przekonacie się, że Evernote dawno już przestał być „jedynie” zaawansowanym narzędziem do zarządzania notatkami.
Czego tylko nie robi: archiwizacja maili, wygodne czytanie w Internecie, …, a nawet pomoc w modelowaniu sylwetki.

Teraz za sprawą Evernote Devcup 2012 twórcy „Lord of Notes” zachęcają do tworzenia specjalnych aplikacji rozszerzających możliwości tej platformy.
Sam konkurs wystartował już jakiś czas temu i obecnie trwa w najlepsze ocenianie zgłoszonych aplikacji.

Przybliżymy Wam jedną z aplikacji konkursowych – Bubble Browser, napisaną przez rodzimych programistów z Macoscope.

Bubble Browser - wygodne i ciekawe przeglądanie notatek z Evernote

Przypomnijcie sobie początki korzystanie z Evernote – dzisiątki tagów, notatników itd. Dopiero z czasem nauczyliśmy się lepiej nimi posługiwać, ale jak sprawa wygląda obecnie?

Bubble Browser jest aplikacją dla Maca, która umożliwia przeglądanie, przeszukiwanie notatek z Evernote’a w nowatorski, bo wizualny sposób.

Meta informacje z notatek zawarte w Evernote – tagi, notebooki, daty utworzenia sa prezentowane na ekranie w formie kolorowych bąbli (bubble chart). W mgnieniu oka możemy zobaczyć, jak często określony tag był przez nas używany, a następnie wrócić do historii notatek. Zasada jest prosta: im większy bąbel, tym więcej danych zawiera.

Klikając w nie wchodzimy w głąb naszych notatek i łatwo je przeszukujemy.

Krótkie wideo, by od razu „załapać”, jak działa Bubble Browser

Aplikacja jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, jest jednak w pełni funkcjonalna i można sprawdzić jak nawiguje się po swoich danych.

Drobną ciekawostką jest fakt, że autorski algorytm dbający o obraz jaki tworzą bąble na ekranie nie tylko dba o ich funkcjonalność, stara się także tworzyć atrakcyjne wizualnie obrazy.

Pierwsza wersja została przygotowana na międzynarodowy konkurs Evernote’a. Mamy nadzieję, że czytelnikom Lifehackera spodoba się nasz pomysł na nawigowanie po notatkach w Evernote. Będziemy więc wdzięczni za oddanie nań głosu :))
Jest to proste – wystarczy kliknąć „Vote” na stronie projektu w Evernote Devcup 2012.