Brian Tracy – 7 kluczy do osiągnięcia Szczęścia

2
1529

Alissa Buda: Eh, pogoń za nieuchwytnym szczęściem. Każdy go pragnie, niektórzy je mają, a inni je mieli, ale stracili. Niektóre osoby nie pamiętają co to jest.

Większość przyczyn subluksacji (niewielkie przemieszczenia kości kręgosłupa, powodujące ucisk na nerwy i zakłócające krążenie krwi) (od tłumacza: autorka chyba nie do końca przemyślała użycie tego słowa, choć przyznaję, dość dobrze opisuje to, co ma na myśli), które spotykam każdego dnia w praktyce, nie jest spowodowanych przez wysiłek fizyczny, jak większość ludzi sądzi.
W większości przypadków bardziej szkodliwy dla organizmu jest stres emocjonalny.

Oto kilka sposobów, aby nabrać dystansu i zminimalizować stres w trakcie kryzysu.

Brian Tracy - 7 kluczy do osiągnięcia Szczęścia

(ladymissmarquise)

  1. Zdaj sobie sprawę z rzeczy, które kochasz, cokolwiek wywołuje uśmiech na Twojej twarzy i zaplanuj, że będą one obecne w Twoim życiu. Nawet jeśli robisz nadgodziny aby zapewnić byt swojej rodzinie, ciągła praca nie jest sposobem na życie. Rick Foster napisał artykuł na temat rzeczy, których nauczył się od swojej babci. Pisze jak jego wspaniała babcia znalazła czas na tańce i żeby iść co tydzień na plażę, i robiąc to, była szczęśliwsza.
  2. Bądź wdzięczny i prowadź dziennik tego, za co jesteś wdzięczny. Prosty sposób, który jest znany od wieków, nawet jest wspomniany w biblii, a jednak tak wielu z nas zapomina, aby być wdzięcznym za to, co mamy, zamiast skupiać się na rzeczach, których nie mamy. Sam akt wdzięczności może Cię odwlec od uczucia beznadziejności i bezsilności, do miłości. Zacznij pisać swoją listę i jestem pewna, że będziesz zaskoczony jak wiele jest rzeczy, za które możesz być wdzięczny.
  3. Bądź hojny rozdając swój czas, miłość i pieniądze. Ciesz się uczuciem, które masz, przyklejając uśmiech na czyjejś twarzy… gwarantuję, że dzięki temu i Ty zaczniesz się uśmiechać.
  4. Zaakceptuj, że życie nie zawsze układa się tak, jak planujemy i wybierz, aby być elastycznym.
  5. „Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz większość czasu.” – Jim Rohn – Dokonaj świadomego wyboru, aby regularnie spędzać czas z ludźmi, którzy motywują, zarażają entuzjazmem i doprowadzają Cię do śmiechu.
  6. Kiedy jesteś w dołku i życie wydaje się żałosne, zapytaj siebie o dwie rzeczy: Co mogę zrobić, aby było gorzej? Picie, chowanie się w ciemnym kącie lub mówienie sobie, że jesteś beznadziejny? Unikaj takich rzeczy. Po drugie: Co mogę zrobić, aby czuć się lepiej niż teraz? Ubranie się w najlepszy strój (garnitur, suknię wieczorową), jedzenie w ulubionej restauracji, obejrzenie odcinka „Big Bang Theory”? Pozwól sobie na to.
  7. I w końcu – Ciesz się regularnym uleczaniem się. Usuń wszelkie zakłócenia ze swojego systemu nerwowego, które przeszkadzają w leczeniu się i ciesz się zdrowiem.

Jak to było piosence z Monty Pythona? „Zawsze patrz na jasną stronę życia„.

Od tłumacza: Zachowanie pozytywnego nastawienia jest trudne, zwłaszcza, gdy jesteś w jakichś tarapatach. Wystarczy jednak, że robisz ciągle coś dobrego i coś, co sprawia Ci radość, aby Twoje negatywne myśli przeskoczyły nagle na zupełnie inne tory. Tonący brzytwy się chwyta, ale Ty nie musisz, wystarczy, że trzymasz się tego, co sprawia Ci największą radość.

A teraz idź i bądź szczęśliwy!

(Oryginał: 7 Keys to Greater Happiness)

[stextbox id=”info” caption=”O tłumaczu” bcolor=”a6d995″]

Grzegorz Adamowicz (@gstlt) – pisarz-amator, administrator systemów i aplikacji. Po pracy zajmuje się pisaniem, bieganiem i rozwojem osobistym, o czym można poczytać na jego blogu, gdzie opisuje sposoby motywacji i stymulowania swojego rozwoju, których próbował i okazały się efektywne. A i na tym nie poprzestaje.[/stextbox]