Aplikacje, dzięki którym zarządzanie domem będzie łatwiejsze

0
2225
Poznaj mobilnych pomocników do zarządzania największym, czyli własnym domem. zasobem
Korzystaj z technologii przeznaczonych do sprawnego organizowania spraw domowych.

 

Tak, tak, żyjemy w takich czasach, że zarządzanie domem jest jak drugi etat. Rano wychodzimy do pracy, spędzamy w niej coraz więcej godzin. Potem wracamy zatłoczonymi do granic możliwości ulicami, po drodze robimy zakupy. Trzeba odebrać dziecko z przedszkola czy szkoły, a i na realizację swoich pasji też potrzeba czasu. Do tego wszystkiego czeka na nas mieszkanie, o które również musimy zadbać. Bez względu na to, czy jesteśmy singlami, czy w związku, mamy dzieci lub nie, doskonale wiemy, że prowadzenie domu nie jest prostą sprawą. Musimy pamiętać o wszystkich obowiązkach domowych, tworzyć harmonogramy dla domowników, a także listy zakupów.

To prawdziwe wyzwanie każdej pani i każdego pana domu. Aby temu sprostać i ułatwić sobie życie, możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanych do tego celu aplikacji. Skoro mamy już technologie, które wychodzą naprzeciw naszym codziennym problemom, to dlaczego nie mielibyśmy z nich korzystać.

Oto pięć najlepszych aplikacji do zarządzania gospodarstwem domowym.

Poznaj najlepsze aplikacje do zarządzania domem.
Prowadzenie domu może być prostsze dzięki mobilnym aplikacjom.

HomeZada – niech zarządzanie domem stanie się przyjemnością

To bardzo funkcjonalna apka do inwentaryzacji domu, dzięki której możesz spać spokojnie. HomeZada zajmie się kwestią ubezpieczenia mieszkania, pomoże w trakcie przeprowadzki, rozpozna wszystkie ważne dla domowników przedmioty. Wprowadzanie dużej ilości danych wcale nie jest potrzebne. Zrób zdjęcia poszczególnych miejsc, czy rzeczy, a potem poruszaj się wirtualnie po wszystkich pomieszczeniach. Możesz sprawdzać między innymi ceny, datę zakupu, stan, rozmiar czy model konkretnych przedmiotów. Przesyłaj istotne dokumenty jak na przykład hipoteka, gwarancje lub instrukcje obsługi. Wygeneruj plik PDF i wyślij go bezpośrednio do ubezpieczyciela albo prawnika. Specjalnie opracowany „profil zapasów domowych” śledzi stan zasobów w mieszkaniu. Podziel się swoim kontem z partnerem lub innym członkiem rodziny. Z tą aplikacją nie zapomnisz o ubezpieczeniu, zadbasz o remont i finanse. Liczba możliwych do wykonania zdjęć jest nieograniczona.

Fibaro aplikacja, z którą zarządzanie domem to łatwizna

Niezwykle użyteczna i dobrze zaprojektowana pomoc domowa na Androida. Świetnie dopasowuje się do potrzeb użytkownika, jest intuicyjna i ładnie zaprojektowana. Możesz sprawować kontrolę nad ogrzewaniem, oknami, roletami, sprzętem, włączać lub wyłączać światło z różnych zakątków świata. Fibaro posiada wbudowane funkcje GPS, zarządzania alarmem, ustawiania temperatury i powiadomienia Push. Aplikacja sprawnie działa w wielu językach, również w polskim. Szybko się pobiera, łatwo instaluje, nie obciąża baterii telefonu. Zapewnia możliwość dostosowywania ikon do poszczególnych pomieszczeń lub urządzeń. Zawiera ustawienia różnych wariantów kolorystycznych, które dopasowują się do dnia i nocy, tak, aby nie obciążać wzroku. Jeśli chcesz zorganizować romantyczny wieczór bez wychodzenia z fotela to z Fibaro, zrobisz to bez problemu. Wystarczy, że włączysz opcję „wieczór filmowy”, a zasłonisz rolety, przyciemnisz światło i ustawisz odpowiednią głośność kina domowego w mgnieniu oka. Dostępne jest również sterowanie głosowe.

Szybki Budżet – Menedżer Wydatków – sprytny sposób na zarządzanie domem i finansami

Rozporządzaj domowym budżetem z pomocą aplikacji na Androida. Kontroluj wszelkie wydatki, sprawdzaj jakimi kwotami dysponujesz i oszczędzaj każdy grosz. Dobrze zorganizowany interfejs pokazuje użytkownikowi, jakie jest stan jego finansów. Zawiera wykresy, kalendarz i wiele innych opcji wspomagających zarządzanie domowym budżetem. Możliwość tworzenia poszczególnych kategorii, edycji wprowadzonych danych i dostosowywania ustawień wedle własnych preferencji. Dwa rodzaje kont dopasowanych do różnych walut, dzięki którym monitorujesz swoją firmę, a nawet zainteresowania. Możesz także planować wszelkie operacje finansowe i skorzystać ze specjalnie opracowanych widżetów. Miej pewność, że Twoje dane nie dostaną się w niepowołane ręce i stwórz kopię zapasową na karcie SD. Co więcej, aplikacja doskonale współpracuje z Dropbox. Zabezpiecz ważne dane hasłem, szybko i sprawnie. Miej dokładny ogląd przepływu pieniędzy w określonym wymiarze czasu.

Google Family Link dla rodziców – aplikacja ułatwiająca zarządzanie domem i sprawami jego najmłodszych mieszkańców

Idealne rozwiązanie dla wszystkich osób wychowujących dzieci. Z tą aplikacją bez przeszkód wprowadzisz zasady panujące w domu. Dotyczy to czasu, jaki małoletni spędzają w sieci, wszelkich urządzeń mobilnych. Wspomaga także edukację najmłodszych, jak i zabawę. Możesz sprawdzać aktywność dziecka w Internecie i analizować raporty czasu przeznaczonego na poruszanie się w świecie wirtualnym. Jest tutaj również opcja kontrolowania zakupów online, czy nawet blokowania urządzeń, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Sprawdzaj, gdzie przebywa Twoje dziecko za pomocą funkcji lokalizacji. Aby korzystać z wszystkich udogodnień aplikacji, niezbędny jest stały dostęp do sieci i oczywiście włączone urządzenia, którym posługuje się dziecko. Pamiętaj, by sprawdzić, z jakich dokładnie narzędzi możesz korzystać na swoim urządzeniu. Wprawdzie Family Link udostępnia listę aplikacji rekomendowanych przez nauczycieli, ale niestety opcja ta jest dostępna wyłącznie w USA, dla dzieci w danym wieku. Mimo wszystko Family Link z pewnością pomoże niejednemu rodzicowi.

Cozi Family Organizer – asystent wspomagający umiejętne zarządzanie domem

Cozi to genialne narzędzie do organizacji życia rodzinnego, posiadające wiele ciekawych funkcji. Możesz synchronizować je z urządzeniami pozostałych członków rodziny, przez co będą oni mogli dodawać, edytować lub usuwać spis spraw do załatwienia i wszelkich eventów. Aplikacja posiada kilka istotnych wariantów. Opcja zadań pozwala uporządkować wszystkie plany do zrealizowania dla całej rodziny lub dla każdego z osobna. Z kolei kalendarz umożliwia tworzenie grafików dla poszczególnych osób i przypominanie o nadchodzących wydarzeniach. W zakładce przepisy możesz dodawać składniki ulubionych posiłków do listy zakupów lub nawet uwzględniać je w kalendarzu. Prowadzenie dziennika rodzinnego to teraz żaden problem. Zachowuj ważne dla siebie momenty i powracaj do nich, kiedy tylko chcesz. Dodawaj zdjęcia. Korzystaj z widżetów, aby szybko przejść do wybranych katalogów. Płatna wersja Gold oferuje blokadę reklam, wspólną książkę adresową, organizację urodzin, mobilny widok całego miesiąca i wiele więcej.

Wybierz aplikację według własnych potrzeb i zreformuj swoje gospodarstwo domowe.