Alto Mail od AOL sprawia, że praca z pocztą znowu staje się przyjemna

2
1152

Prostota jest owocem dojrzałości, dlatego gdy pojawił się GMail, ta usługa od Google nadrabiała pewne niedoskonałości właśnie wygodnym i ergonomicznym interfejsem. Co się stało z GMailem ostatnio? Nadal dość wygodny w porównaniu do konkurencji, jest jednak ociężały i już chyba trochę męczący. AOL wychodząc na rynek z nowym serwisem pocztowym chce nas przekonać do niego prostotą i ergonomią interfejsu.

Chce ktoś zobaczyć, jak wygląda zarządzanie wiadomościami w Alto? Spokojnie – nie musicie zakładać nowego adresu mailowego ;)

Alto Mail od AOL sprawia, że praca z pocztą znowu staje się przyjemna

Wchodząc na stronę Alto zalogujemy się za pomocą istniejącego konta w usługach GMail, Yahoo Mail, AOL oraz iCloud. Poza tradycyjną listą wiadomości Alto Mail proponuje nam nowe widoki: maile z załącznikami, zdjęciami, ofertami dnia, aktualizacjami ze społecznościowek.
Można zresztą bez problemu dostosować wygląd do siebie – umożliwiają to wygodne kafelki, które można poukładać według własnych preferencji (znamy je np. z Windows 8).

Warto dodać, że Alto potrafi obsłużyć do 6 kont (adresów) mailowych. Interfejs dość bardzo przypomina Outlook.com. Z kolei Identycznie jak w GMailu oferowane są 3 sposoby wyświetlania: wygodny, zwarty oraz kompaktowy.

Wstążka „Actions” pozwala nie tylko usunąć czy wyróżnić maila, ale też go „uśpić” na jakiś czas (coś co nasi stali czytelnicy znają dzięki temu: Grywalizacja GMaila: zamieniamy sprawdzanie poczty w grę). Dobre, bardzo dobre, zważywszy, że w tradycyjnych serwisach pocztowych priorytet wiadomości wyznacza z reguły data jej otrzymania.

Alto nie jest kolejnym nowym produktem, który można potraktować co najwyżej jako ciekawostkę, przeklikać, by już nigdy do niego nie wrócić. Można wręcz zachęcać do wypróbowania aplikacji, która kryje mnóstwo nie opisanych tu funkcji. Wystarczy wspomnieć o wyborze wielu możliwości (użyjcie Shift albo CTRL).

możliwość połączenia Alto z Facebookiem, LinkedInem oraz Twitterem

W Alto działają skróty klawiszowe znane z GMaila, obecne są odnośniki do Dysku oraz Kalendarza Google, zaś nasze etykiety są wyświetlane jako foldery. Jeżeli intensywnie używacie serwisów społecznościowych, ucieszy Was możliwość połączenia Alto z Facebookiem, LinkedInem oraz Twitterem.
Mówimy nie tylko o obrazkach, które dzięki temu pojawią się obok kontaktów, lecz także aktualizacjach statusów naszych znajomych.

Co sądzicie o Alto? I czy planujecie zrezygnować na jego rzecz ze swojskiego GMaila?

2 KOMENTARZE

  1. W sumie to powstały 3 fajne webmaile, które wniosły troszku powiewu świeżości :)

    „czy planujecie zrezygnować na jego rzecz ze swojskiego GMaila?” Za bardzo się przyzwyczaiłem do Gmaila, widok kolumn też jest, także nie jest źle :) Ale jak AOL wprowadzi możliwości ala Right Inbox for Gmail oraz udostępni wtyczkę do Chrome ala Checker Plus for Gmail oraz Todoist będzie wstanie dodać dany mail jako zadanie to chyba się skuszę ;)