Afirmacje, czyli moc pozytywnego myślenia

5
1531

Widzę je codziennie, gdy budzę się, bo wiszą na mojej ścianie w sypialni. Widzę je, kiedy pracuję, bo są przyklejone do korkowej tablicy nad moim biurkiem. Widzę je, gdy sprawdzam poranne maile, ponieważ dostaję je codziennie na skrzynkę mailową. Widzę je, kiedy robię zakupy, bo są wsunięte w zakładkę mojego portfela. Tak, to nic innego, jak moje AFIRMACJE, które towarzyszą mi w mojej codzienności.

Afirmacje, czyli moc pozytywnego myślenia

Jak każdy człowiek przeżywam różne chwile, wkrada się nieraz do mojego życia nie wiadomo skąd pochodzący niepokój i wtedy… zakładam słuchawki podłączone do mojego telefonu i włączam afirmacje. Najczęściej jednak, wypowiadam je wtedy w myślach. Ostatnio złapałam się na tym, że wypowiadałam je, kiedy jechałam autobusem do pracy oraz kiedy parzyłam zieloną herbatę.

Afirmacje to nic innego, jak rodzaje autosugestii, które trzeba wypowiadać w czasie teraźniejszym, aby mieć świadomość tego, że to, o czym mówisz, dzieje się teraz. Dobrze jest je wypowiadać, pisać, śpiewać itp. w chwilach, kiedy dopada cię nostalgia, ponieważ zmieniają one punkt widzenia, rozwiązując problem. Afirmacje możesz mówić do siebie, do lustra i do innych ludzi.

Prawidłowo sformułowane afirmacje posiadają kilka wyznaczników, powinny być one:

 • personalne (powinny zaczynać się od czasownika w pierwszej osobie liczby pojedynczej),
 • pozytywne,
 • określone w czasie („teraz” lub „dziś”),
 • zwięzłe,
 • konkretne,
 • dynamiczne, określające emocje lub odczucia,
 • wskazujące na coś lepszego.

Korzystam z afirmacji, gdy w mojej głowie kotłuje się dużo myśli, które niekoniecznie mi służą. Staram się zastąpić je innymi – takimi, które przyniosą mi radość, spokój, pozytywną energię, wiarę w swoje możliwości oraz realizację marzeń.

Uwielbiam afirmacje, bo to właśnie one wprowadzają mnie w stan pozytywnych wibracji, pomagają osiągać założone cele, zwiększają mój codzienny poziom motywacji, wspierają mnie, abym żyła pełnią życia i cieszyła się nawet najmniejszym drobiazgiem .

Afirmacje działają na twój umysł, zmieniają twoje wzorce myślenia, więc powinieneś je czuć przy ich wyrażaniu.
Ważne, aby dobierać słowa tak, aby jak najsilniej w sposób pozytywny oddziaływały na ciebie.

Daj sobie trochę czasu na praktykowanie afirmacji. Bądź cierpliwy i ufny. Uwierz mi, osiągnięcie każdego wyznaczonego przez ciebie celu, to tylko kwestia czasu, systematyczności i konsekwencji w działaniu.
Bądź projektantem i budowniczym swojego życia właśnie dzięki afirmacjom!

„Tworzę życie, jakiego pragnę”, „Jestem zawsze we właściwym miejscu i we właściwym czasie” oraz „Jestem godna miłości, szacunku i wszystkiego, co najlepsze” to jedne z moich ulubionych afirmacji.

Czy ty masz swoje ulubione? Jeśli tak, podziel się nimi poniżej.

Poprzedni artykułPoznaj timeboxing – twojego sprzymierzeńca w doprowadzaniu spraw do końca
Następny artykułJak rozpalić ogień za pomocą prezerwatywy
coach, trener, socjolog, założycielka Awesomeness, firmy promującej pozytywny coaching i życie pełnią życia. Pochodzi z Brzegu, woj. opolskie. Od 5 lat mieszka na pięknej zielonej wyspie, jaką jest Irlandia, w samej jej stolicy - Dublinie. Studia i kursy nad zagadnieniem społeczeństwa i istotą coachingu dostarczyły jej wiedzy teoretycznej, podróże nauczyły ją obserwacji, praca z ludźmi w Polsce i poza granicami kraju pozwoliły jej posiąść umiejętność adaptacji do nowych warunków życia. Prywatnie - niespokojna dusza pełna nietuzinkowych pomysłów, ma 1000 myśli na minutę. Kochająca taniec, rolki i podróże. Wolne chwile spędza z mężem, rodziną i przyjaciółmi, najchętniej na łonie natury.

5 KOMENTARZE

 1. W ubiegłym roku, doświadczyłam siły afirmacji na własnej skórze :)
  Tuż przed wyjazdem do USA (dosłownie dzień przed) wstawiłam na Facebooka zdjęcia z Florydy i Universal Studio. 3 ściągnięte z internetu zdjęcia umieściłam w albumie pt. „W oczekiwaniu na…”
  W całym planie pięciotygodniowej podróży, ani jeden dzień nie wskazywał na to, że dotrę do Florydy, nie mówiąc już o wizycie w Universal Studio… O zdjeciach w albumie oczywiście zapomniałam, a plan podróży uległ radykalnym zmianom. Praktycznie 10% realizacji założeń, reszta, to ogólny spontan.Jakie było moje zdziwienie, kiedy po powrocie, zaczęłąm wstawiać zdjecia z podróży i okazało się, ze zdjecia wstawione przed wylotem były niemal bliźniaczo podobne do tych, które wstawiałam po powrocie… Popłakałam się i nie mogąc uwierzyć obwieściłam to wśród moich znajomych – niedowiarków (tych, którzy nie wierzyli w siłę afirmacji). UWIERZYLI!!! Z wielkim zdumieniem patrzyli na zdjęcia i gdyby nie data załadowania do albumu, chyba ciężko byłoby mi udowodnić, że zrobiłam to wcześniej :)
  Polecam więc projektowanie, to najlepsza i najłatwiejsza forma działania na podświadomość, a wszystko inne prowokuje się samo…
  Powodzenia – Ania