9 niezawodnych sposobów na uzyskanie tego, czego chcesz

1
1417

9 niezawodnych sposobów na uzyskanie tego, czego chcesz

W życiu nie dostajesz tego, co chcesz, ale to, na co pracujesz.

Oto kilka pomysłów jak możesz to osiągnąć:

1. Codziennie rano zapytaj siebie: „Czy to jest to, czego dla siebie chcę?”

Jeżeli przez zbyt wiele kolejnych poranków odpowiedź będzie brzmiała „Nie” będziesz wiedzieć, że czas na zmiany. Jeśli stosujesz się do tej zasady, wiele ważnych życiowych decyzji okazuje się całkiem proste.

Długotrwałe szczęście to umieszczenie twojej duszy w przeznaczonym jej punkcie. To położenie zawiera pomysły, pasje, ludzi i miejsca, które cię poruszają.

Weź odpowiedzialność za uczynienie możliwym tych rzeczy w twoim życiu. Wiedz, że tylko ty możesz zaprowadzić siebie tam, gdzie chcesz. Bądź uczciwy wobec siebie. Jeśli zauważysz, że idziesz za tłumem jak na autopilocie, tylko dlatego, że to najłatwiejsza droga wtedy zatrzymaj się i pomyśl. Przeczytaj Mae West powiedziała: „Żyjemy tylko raz, ale jeżeli robimy to jak należy, raz w zupełności wystarczy”. Przeczytaj →12 rzeczy, które powinieneś móc powiedzieć o sobie

2. Podziel swoje marzenie na wykonalne kroki i realizuj je

Działanie rodzi rezultaty. Podziel obraz całości swojego marzenia na zestaw małych celów i przystąp do realizacji.

Realizuj, realizuj, realizuj. Jesteś odpowiedzialny za doprowadzenie pracy do końca. To zawsze sprowadza się do działań. Możesz wybrać: albo działania i rezultaty, albo bezczynność i wymówki. Nie możesz mieć obu.

Ból dyscypliny jest zdecydowanie mniej dotkliwy, niż ból utraconej szansy. Wykonaj 100% tego, co masz zrobić. Jeszcze nikt nigdy nie żałował, że dał z siebie wszystko, aby zrealizować swoje marzenie. Sprawdź, co napisał Grzegorz we wpisie →Jak praktykować wytrwałość

3. Codziennie zrób kilka małych kroków do przodu

Nie buduj gór w swoim umyśle. Nie staraj się zdobyć ich wszystkich naraz. Podchodź do wszystkiego ze spokojem, krok za krokiem.

Kiedy poszukujesz natychmiastowej gratyfikacji życie staje się niepotrzebnie frustrujące i bolesne. Kiedy natomiast traktujesz każdą chwilę jako możliwość małej, pozytywnej i długoterminowej inwestycji w przyszłość, nagroda przyjdzie w sposób naturalny.

Pomimo że podczas pracy może się wydawać, iż każdy pojedynczy wysiłek nie ma żadnego wpływu na całość, to w pewnym momencie spojrzysz wstecz i zdasz sobie sprawę z ogromnego wkładu, jaki wnoszą twoje zsumowane wysiłki. Poprzez posuwanie się w zrównoważonym tempie będziesz zdolny poruszać się naprzód tak długo, jak potrzeba, aby dotrzeć dokładnie tam, gdzie chcesz. Przeczytaj →60 małych kroków w kierunku podniesienia jakości życia w ciągu następnych 100 dni

4. Ćwicz niezłomną samokontrolę

Twoja zdolność do zahamowania impulsu przez odwołanie się do wartości moralnych i celów jest fundamentem twojego długoterminowego szczęścia i sukcesu.

Nigdy nie dostaniesz tego, czego chcesz, dopóki nie nauczysz się jak robić to, co jest słuszne, nawet jeśli czujesz się przy tym niekomfortowo. Za każdym razem, kiedy robisz właściwą rzecz, dzięki decyzji woli używając dyscypliny i samokontroli, aby wznieść się ponad chwilowe poczucie słabości, przybliżasz się do celu, który chcesz osiągnąć.

Co masz zrobić dziś, zrób DZIŚ. Przeczytaj →Nawyk samodyscypliny

5. Ćwicz aż do momentu, gdy zostaniesz ekspertem i ćwicz dalej

W każdej drodze życiowej osiągnięcie wielkości jest wynikiem wyboru. Praktyka sprawia, że staje się to możliwe. Jesteś tym, co praktykujesz najczęściej.

Cokolwiek zdecydujesz się robić, rób to dobrze. Rób to tak dobrze, że kiedy inni to zobaczą, będą tak zachwyceni, że zechcą wrócić i zobaczyć cię przy pracy ponownie, a nawet przyprowadzić swoich przyjaciół, aby móc im pokazać, jak niesamowity jesteś w robieniu tego, co jest twoją domeną.

Obudź w sobie lidera! Dowiedz się, →Jak przejąć kontrolę nad swoim życiem i odnieść sukces

6. Uważaj na swoje myśli i słowa

Zrozum, jaką moc mają Twoje myśli i licz się z nimi. Uświadom sobie, jaką moc mają twoje słowa i wybierz ciszę, jeśli masz do powiedzenia cokolwiek negatywnego. Poprzez swoje myśli i słowa tworzysz swoje słabości i mocne strony. Twoje ograniczenia zaczynają się w umyśle, tam możesz w każdej chwili zamienić negatywy w pozytywy.

Przestań zamartwiać się negatywnymi scenariuszami, które są zaledwie wytworami twojej wyobraźni. Pozwól swoim myślom dodawać ci odwagi raczej niż przeszkadzać ci. Skup się na chwili, w której działasz. Daj sobie wolność, aby efektywnie i z sukcesem radzić sobie z tym, co jest tu i teraz. Przeczytaj tekst Kasi →Afirmacje, czyli moc pozytywnego myślenia

7. Otaczaj się ludźmi, którzy nakręcają cię pozytywnie

Jesteś osobą, z którą będziesz spędzać najwięcej czasu. Wielkie niebezpieczeństwo przebywania z negatywnymi ludźmi polega na tym, że zaczynasz ich naśladować, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Związki należy wybierać mądrze. Złe towarzystwo demoralizuje i niszczy ludzki potencjał. Nie ma potrzeby wchodzić w związek, którego nie jesteśmy pewni lub otaczać się ludźmi hamującymi nasz rozwój.

Poobserwuj swoje zachowania, gdy znajdujesz się w grupie ludzi. Czy nie unikasz tzw. luzerów? Dobrze robisz – trzeba chronić przed nimi swoje marzenia i pozytywne podejście do świata. Przeczytaj →7 nawyków nieudaczników – czy ci ludzie ciągną Cię do tyłu?

8. Oddawaj

Wielki Zig Ziglar kiedyś powiedział: „Możesz uzyskać wszystko, co tylko chcesz w życiu, jeśli pomożesz wystarczającej ilości ludzi w osiągnięciu tego, czego pragną”.

Dając – otrzymujemy. Inaczej rzecz ujmując: co od Ciebie wyjdzie, zawsze do Ciebie powróci. Gdy staramy się stworzyć światło dla innych, oświetlamy swoją własną drogę.

9. Dbaj o równowagę

Bądź sumienny i zaangażowany w pracę, ale zapewnij sobie również czas na przyjemności i poszukiwania. Nie wystarczy osiągnąć sukces w jednym, ściśle określonym zadaniu, powinieneś brać udział w różnorodnych obszarach swojego życia, kiedy jeszcze masz możliwość i czas.

Od czasu do czasu oderwij się od pracy i wybierz się na długi spacer, trzymaj się za ręce z ukochaną osobą, wędkuj, spędź czas z przyjaciółmi, pływaj, pław się w słońcu, próbuj nowych rzeczy, medytuj, oddychaj pełną piersią lub usiądź na moment w ciszy i kontempluj otaczające cię dobro.

Innymi słowy, znajdź równowagę – bądź pilny w pracy, ale nie zaniedbuj pozostałych aspektów swojego życia. Zachowuj świeży umysł, utrzymuj swoje ciało w zdrowiu i aktywności, pielęgnuj relacje z ludźmi. Takie postępowanie sprawi, że wszystko, czego chcesz od życia, przyjdzie do ciebie w sposób naturalny. Przeczytaj →Myślowa rewolucja. Pozytywny podręcznik

[via Marcandangel]

O autorze wersji polskiej

Kinga Cendrowska: Moje zainteresowania opierają się na szeroko pojętych naukach społecznych, dysponuję wiedzą z zakresu psychologii ze względu na studia kierunkowe, interesuję się również naukami przyrodniczymi (biologia) nowymi technologiami (informatyka, programowanie). Przekład z języka angielskiego na język polski jest moją pasją i pozwala codziennie poszerzać zasoby mojej wiedzy.

1 KOMENTARZ