9 krzepiących porad jak zrobić porządek w mieszkaniu

0
2035
9 krzepiących porad jak zrobić porządek w mieszkaniu

Wczoraj obchodziliśmy święto, dzisiaj można zająć się sprzątaniem, zwłaszcza że pogoda temu sprzyja. Gdy ma się bałagan w głowie, pomaga uporanie z bałaganem w mieszkaniu.

Zobaczmy, jak w krótkim czasie zamieniło się w norkę chomika. Co należy wyrzucić, a co można zostawić?
Niech to będzie próba generalna przed większymi świętami, które są tuż-tuż. 

1. Czy ta rzecz działa? Ciężko jest przyznać, że jakaś rzecz się zepsuła i nie podlega naprawie. Skoro nie trafiła do naprawy i nadal leży w kącie, mamy doskonały powód, aby ją w końcu wyrzucić.

9 krzepiących porad jak zrobić porządek w mieszkaniu(Serenade to Second Grade)

2. Czy mogę ją na coś zamienić? Jeżeli nie mamy zamiaru naprawiać ani szukać dla niej zamiany, można z czystym sumieniem ją wyrzucić.

3. Czy ta rzecz wydaje się potencjalnie przydatna, jednak nigdy jej nie używamy? Duplikaty kluczy, ogromne dziwne wazony na kwiaty, wymyślne korkociągi. Koniecznie musimy je mieć pod ręką?

4. Czy trzymamy tę rzecz „na później”? Tubki z żelem pod prysznic, ładne ręczniki albo ubrania, które dostaliśmy w prezencie i które „szkoda” jest zakładać. Wykorzystajmy je!

5. Czy wykorzystujemy ją zgodnie z przeznaczeniem? W pierwszej kolejności pytanie dotyczy „fajnych” gadżetów, które jedynie zagracają kuchnię i łazienkę.

6. Czy możemy ją zamienić na nowy lepszy model? Osobna kategoria, w której znajdują się różne śrubki, przejściówki i inne „męskie” gadżety.

Czasami trzymamy w piwnicach i pawlaczach stare monitory, konsole do gier. Jeżeli już nie działają, do kosza! Jeżeli jeszcze działają, jednak dawno już kupiliśmy nowszy model, oddajmy je tym, co mogą ich potrzebować. Ktoś niezamożny może ucieszyć się ze starej konsoli do gier wideo, która będzie u nas dalej leżała i czekała na „lepsze czasy”.

7. Czy to jest jedna z rzeczy, której nie ruszamy, ponieważ nam „nie przeszkadza”?
Cóż – to, że rzeczy są ładnie poskładane, wcale nie oznacza, że nie zagracają nam mieszkania. Po co je trzymać, skoro nigdy ich nie używamy? Niech miejsce tych rzeczy zajmą inne, których będziemy używali, i to z przyjemnością.

8. Czy mamy z tą rzeczą związane jakieś wspomnienia? Bardzo często rzeczy, które otrzymaliśmy w prezencie (zwłaszcza od bliskich) są „nie do ruszenia”. Co innego zegarek od babci (który jednak odpowiednio konserwujemy, dzięki czemu nam działa), ale co innego – stare zeszyty dziecka z większości przedmiotów i kilka par bucików.

9. Czy kiedykolwiek używałem tej rzeczy? Paradoksalnie, tego będzie najwięcej, zwłaszcza nieużywanych prezentów.
W większości przypadków to będą użyteczne przedmioty, dlatego jeżeli w ciągu kilku tygodni ani razu z nich nie skorzystamy, po prostu oddajmy je tym, którzy będą ich używali na co dzień.

[via]