8 sposobów wspólnego wykorzystywania przez pary notatek w Evernote

0
1820
8 sposobów wspólnego wykorzystywania przez pary notatek w Evernote

Odbieramy codziennie duże ilości informacji z różnych źródeł. Z tego śmietnika należy wybrać to, co jest ważne i przydatne. Analizujemy znalezione informacje i robimy notatki do późniejszego przejrzenia. Bardzo mocno może nas w tym wspierać wygodny program Evernote, dostępny na większość systemów operacyjnych oraz urządzeń przenośnych.

Niektóre z tworzonych przez nas w tym programie notatek mogą być ważne dla bliskiej nas osoby. Przygotowaliśmy dla Was 8 wskazówek, jak Evernote pomaga dzielić się ze swoją drugą połówką inspiracją, lepiej ją poznawać oraz osiągać wspólne cele.

8 sposobów wspólnego wykorzystywania przez pary notatek w Evernote

1. Przepisy kulinarne

Gotująca para to coś wspaniałego! Wspólny dostęp do przepisów daje błyskawiczną odpowiedź na pytanie, jak ułożyć menu na kolację. Pomocne mogą być pyszne wspomnienia, które dodaliśmy dzięki Evernote Food.

2. Planowanie podróży

Podczas planowania urlopu z rodziną czy też zwykłego wypadu za miasto, Evernote pomoże solidnie przygotować się w najdrobniejszych szczegółach.

Po pierwsze, możemy wysyłać mailowo do programu trasy podróży, mapy z dodanymi do Evernote Skitch notatkami. Po drugie, Evernote przechowuje wspólnie zrobione zdjęcia i wiele innych rzeczy.

Dowiedz się więcej nt. tego →jak mądrze spakować walizkę i zważyć bagaż w warunkach domowych oraz przejrzyj →porady dla podróżników – przygotowanie mapy, pakowanie walizki, bilety lotnicze

3. Zakupy: mądre ich dokonywanie

Dobrze jest przyspieszyć wykonywanie wspólnych zadań. Jeżeli chodzi o zakupy, Evernote pomaga tworzyć wspólne listy zakupowe (pamiętajcie, że → używanie listy zakupowej pozwala zaoszczędzić 30%?), potrzebnych produktów oraz artykułów gospodarstwa domowego.

4. Informacje o dzieciach

Jeżeli jesteście szczęśliwymi rodzicami, na pewno macie do czynienia z ogromną ilością informacji: plany lekcji, zadania, dokumenty, zaświadczenia medyczne itd. Od dziś cała ta lawina papierów może być przechowywana we wspólnym notatniku i dzięki temu obydwoje wiecie, co ważnego dzieje się w życiu Waszych dzieci. Czy to nie jest wspaniałe?

5. Remont oraz wspólne urządzanie domu

Widzisz w IKEA sympatyczny komplet pościeli, z kolei Twój mąż zobaczył w Castoramie ciekawe żyrandole oraz zlewozmywak – w sam raz do nowej kuchni. Wrzucając do Evernote zdjęcia tych artykułów (a do tego znalezione przy okazji adresy innych sklepów oraz namiary na projektantów wnętrz), oszczędzą Wam czasu i pieniędzy na telefony oraz smsy.

6. Finanse osobiste

Evernote jest dokonałym miejscem na przechowywanie paragonów, faktur itd. Zdrowo to ułatwia zarządzanie budżetem domowym.

7. Pomysły na prezenty

Tutaj będzie mała reklama Lifehackera :) Opublikowaliśmy już niejeden pomysł na doskonały prezent dla znajomych i rodziny. Wycinasz z artykułu na LH fotki oraz ewentualny adres sklepu, dodajesz etykietę (tag), by móc później znaleźć te idee.

Rodzina zasługuje na niebanalne prezenty i nikt nie chce dostać drugiego czajnika czy kupionej naprędce bombonierki.

8. Bądźcie bliżej, będąc na odległość

Notujcie w Evernote wszystkie rzeczy, które Was się przytrafiły w ciągu dnia. Śmiało wrzucajcie tu rysunki zrobione przez swoje pociech pociechy, a nawet luźne fajne myśli, które mogą dopiero z czasem zyskać na wartości.

Evernote jest uniwersalnym narzędziem i Twoja rodzina może je wykorzystywać również w innych celach. Podziel się nimi w komentarzu i chętnie uzupełnimy artykuł o Twoje pomysły!