8 rzeczy, które warto pamiętać, gdy wszystko idzie źle

0
2997
8 rzeczy, które warto pamiętać, gdy wszystko idzie źle

„Najlepsza droga zawsze prowadzi poprzez trudności”
-Robert Frost

Szczęście nie polega na nieobecności problemów, ale na zdolności do radzenia sobie z nimi. Wyobraź sobie wszystkie wspaniałe rzeczy, które twój umysł mógłby chłonąć, gdyby nie był tak zajęty swoimi zmaganiami. Zawsze patrz na to, co masz, a nie na to, co straciłeś. Ponieważ nie liczy się to, co świat ci odebrał: liczy się to, co zrobisz z tym, co ci pozostawił.

Oto kilka motywujących przypomnień, które pomogą ci, gdy będziesz tego najbardziej potrzebować.

  1. Ból jest częścią rozwoju.

Czasem życie zamyka przed nami drzwi, ponieważ jest to czas, by pójść do przodu. I to jest dobra rzecz, ponieważ często nie ruszamy z miejsca, dopóki okoliczności nie zmuszą nas do tego. Kiedy czasy są trudne, przypomnij sobie, że żaden ból nie przychodzi bez celu. Odejdź od tego, co cię rani, ale nigdy nie zapominaj o tym, czego to cię nauczyło. To, że jest ci ciężko, to nie koniec świata. Każdy wielki sukces wymaga stawienia czoła trudnościom, by przybliżyć się do celu. Dobre rzeczy potrzebują czasu. Pozostań cierpliwy i pozytywny. Wszystko się uda, może nie natychmiast, ale w końcu.

Pamiętaj, że są dwa rodzaje bólu: ból, który rani i ból, który cię zmienia. Kiedy zmagasz się z życiem, zamiast mu ulegać, oba rodzaje pomagają ci rosnąć w siłę.

 

  1. Wszystko w życiu przemija.

Za każdym razem, gdy pada, w końcu przestaje. Za każdym razem, gdy zostaniesz zraniony, wyzdrowiejesz. Po ciemności zawsze nastaje światło – przypominasz sobie o tym każdego ranka, ale często zapominasz i zamiast tego wybierasz wiarę w to, że ciemność będzie trwać wiecznie. Nie będzie. Nic nie trwa wiecznie.

Więc jeśli rzeczy są dobre właśnie teraz, ciesz się nimi. Nie będą trwać wiecznie. Jeśli rzeczy są złe, nie martw się, ponieważ to również nie będzie trwać wiecznie. To, ze życie nie jest łatwe w tym momencie, nie oznacza, że nie możesz się śmiać. To, że coś cię trapi, nie oznacza, że nie możesz się uśmiechać. Każda chwila daje ci nowy początek i nowy koniec. Możesz dostać drugą szansę w każdej sekundzie. Po prostu musisz to przyjąć i zrobić z tego jak najlepszy użytek.

 

  1. Martwienie się i narzekanie nic nie zmienia.

Ci, którzy narzekają najwięcej, najmniej osiągają. Zawsze jest lepiej próbować zrobić coś wielkiego i odnieść porażkę, niż nie próbować i odnieść sukces. To nie koniec, gdy się zagubiłeś, ale jest to koniec, jeśli nic nie robisz i narzekasz. Jeśli wierzysz w coś, próbuj. Nie pozwól, aby cienie przeszłości przysłoniły próg twojej przyszłości. Spędzenie dzisiejszego dnia na narzekaniu na wczoraj nie uczyni dnia jutra ani trochę jaśniejszym. Działaj mimo wszystko. Pozwól temu, czego się nauczyłeś, poprawić twoje życie. Dokonuj zmiany i nigdy nie oglądaj się za siebie.

I bez względu na to, co się dzieje, pamiętaj że prawdziwe szczęście zaczyna się wtedy, gdy przestajesz narzekać na swoje problemy i zaczynasz być wdzięczny za wszystkie problemy, których nie masz.

 

  1. Warto pamiętać – twoje blizny są symbolem twojej siły.

Nigdy nie wstydź się blizn, które życie pozostawiło na tobie. Blizna oznacza, że ból się skończył, a rana jest zamknięta. Oznacza, że przeżyłeś ból, nauczyłeś się czegoś, stałeś się silniejszy i poszedłeś do przodu. Blizna jest tatuażem triumfu, z którego powinieneś być dumny. Nie pozwól swoim bliznom trzymać cię jako zakładnika. Nie pozwól im uczynić twojego życia życiem w strachu. Nie możesz nic zrobić, aby blizny w twoim życiu zniknęły, ale możesz zmienić sposób, w jaki je widzisz. Możesz zacząć widzieć swoje blizny jako oznakę siły, a nie bólu.

Rumi któregoś razu powiedział: „Rany są miejscem, gdzie światło wchodzi do twojego środka”. Nic nie może być bliższe prawdy. Z cierpienia powstały najsilniejsze dusze: najsilniejsi bohaterowie w tym wielkim świecie zostali zranieni aż do blizn. Zobacz swoje blizny jako znak, że: „Tak, zrobiłem to! Przetrwałem i mam swoje blizny, by to udowodnić! A teraz mam szansę, by być jeszcze silniejszym”.

 

  1. Każde małe zmaganie jest krokiem do przodu.

Cierpliwość życiowa nie polega na czekaniu, jest to zdolność do zachowania dobrego nastawienia podczas ciężkiej pracy nad swoimi marzeniami, wierząc, że ta praca jest tego warta. Jeśli więc masz zamiar czegoś spróbować, przeznacz na to czas i doprowadź to do końca. W przeciwnym razie nie ma sensu zaczynać. Może to oznaczać chwilową utratę stabilności i komfortu, a czasem może nawet utratę rozumu. Może to oznaczać niejedzenie i niespanie tam, gdzie zwykłeś, nawet całymi tygodniami. Może to oznaczać rozciągnięcie twojej strefy komfortu tak, że non stop będziesz miał dreszcze. Może to oznaczać poświęcenie związków i wszystkiego, co znasz. Może to oznaczać kpiny ze strony innych. Może to oznaczać wiele czasu spędzonego w samotności. Samotność jest darem, który sprawia, że możliwe stają się wielkie rzeczy. Daje ci przestrzeń, której potrzebujesz. Wszystko inne jest testem twojej determinacji, jak bardzo naprawdę czegoś pragniesz.

A jeśli czegoś chcesz, to  zrobisz to mimo niepowodzeń, odrzucenia i samotności. A każdy krok będziesz odczuwać jako lepszy niż cokolwiek, co mógłbyś sobie wyobrazić. Zdasz sobie sprawę, że cierpienia nie znalazłeś na swojej drodze, ono jest tą drogą. I jest tego warte. Jeśli więc zamierzasz spróbować, przejdź całą drogę. Nie ma lepszego uczucia na świecie… nie ma lepszego uczucia niż czucie, że żyjesz.

 

  1. Negatywna postawa innych osób nie jest twoim problemem.

Bądź pozytywny, kiedy otacza cię negatywizm. Uśmiechaj się, kiedy inni ludzie starają się cię zdołować. To prosta droga, aby utrzymać swój entuzjazm i uwagę. Kiedy inni ludzie źle cię traktują – bądź sobą. Nigdy nie pozwól czyjeś goryczy zniszczyć osobę, którą jesteś. Nie możesz brać rzeczy do siebie, nawet jeśli wydają się osobiste. Ludzie rzadko czynią coś ze względu na innych. Czynią to ze swojego powodu.

Poza tym nigdy nie zmieniaj się po to, by wywrzeć wrażenie na osobie, która twierdzi, że nie jesteś dość dobry. Zmień się, ponieważ uczyni cię to lepszą osobą i poprowadzi ku lepszej przyszłości. Ludzie będą gadać bez względu na to, co zrobisz albo jak dobrze to zrobisz. Więc martw się o siebie, zanim zaczniesz się martwić o to, co ludzie pomyślą. Jeśli mocno w coś wierzysz, nie bój się o to walczyć. Wielka siła pochodzi z przezwyciężania tego, co inni uważają za niemożliwe.

Wszystkie żarty na bok, swoje życie możesz przeżyć tylko jeden raz. Tylko tyle. Więc rób to, co czyni cię szczęśliwym i spędzaj często czas z tymi, którzy powodują, że się uśmiechasz.

 

  1. Co ma być, to będzie – musisz o tym pamiętać.

Prawdziwa siła przychodzi, gdy masz tak wiele powodów do płaczu i narzekania, ale zamiast tego wolisz się uśmiechać i doceniać życie. W każdej trudności, z którą się zmierzysz, kryją się błogosławieństwa, ale musisz być gotów otworzyć swoje serce i umysł, aby je zobaczyć. Nie możesz sprawić, aby pewne rzeczy się wydarzyły. Próbując, doprowadzisz się tylko do szaleństwa. W pewnym momencie musisz odpuścić i niech się stanie to, co ma się stać.

Ostatecznie, kochanie swojego życia polega na zaufaniu swojej intuicji, korzystaniu z szans, traceniu i odnajdywaniu szczęścia, pielęgnowaniu wspomnień i uczeniu się poprzez doświadczenie. Jest to długa podróż. Musisz przestać się zamartwiać, zastanawiać się i wątpić na każdym kroku swojej drogi. Śmiej się z zamieszania, żyj świadomie chwilą, ciesz się swoim życiem i tym, jak się rozwija. Możesz nie skończyć dokładnie tam, gdzie zamierzałeś, ale ostatecznie dojdziesz tam, gdzie potrzebujesz być.

 

  1. Najlepsza rzecz, którą możesz zrobić, to przeć naprzód.

Nie obawiaj się wrócić – spróbować ponownie, kochać ponownie, żyć ponownie i marzyć ponownie. Nie pozwól, by z powodu trudnej lekcji stwardniało twoje serce. Najlepsze życiowe lekcje często przychodzą w najgorszych czasach i powstają z najgorszych błędów. Będzie czas, gdy wszystko, co może pójść źle, pójdzie źle. A ty możesz czuć się tak, jakbyś utknął w rutynie na zawsze, ale tak wcale nie jest. Kiedy chcesz się poddać, pamiętaj, że czasem rzeczy muszą stać się bardzo złe, żeby potem mogły być w porządku. Czasem musisz przejść przez najgorsze, żeby zdobyć to, co najlepsze.

Tak, życie jest trudne, ale są rzeczy trudniejsze. Znajdź siłę, by śmiać się każdego dnia. Znajdź odwagę, by czuć się innym, ale wciąż pięknym. Sprawiaj, by inni również się uśmiechali. Nie stresuj się rzeczami, których nie możesz zmienić. Żyj prosto. Kochaj głęboko. Mów prawdę. Pracuj pilnie. I nawet jeśli poniesiesz porażkę, nie poddawaj się. Rośnij w siłę.

 

Budź się każdego ranka i rób wszystko, co możesz, by wypełnić tę listę rzeczy do zrobienia:

Myśl pozytywnie.

Jedz zdrowo.

Ćwicz codziennie.

Mniej się martw.

Ciężko pracuj.

Często się śmiej.

Śpij dobrze.

I jeszcze raz…

Czas na ciebie…

Co pomaga ci utrzymać motywację, gdy masz trudności? Czym jest ta pozytywna rzecz, którą starasz się utrzymać w myślach, kiedy wszystko wydaje się iść nie tak? Napisz komentarz i podziel się swoimi przemyśleniami.

 

Zdjęcie:mike krzeszak/Flickr

Zobacz również:
W 10 punktach: jak zmienić swoje życie w 10 minut
Dlaczego każdemu potrzebna jest w życiu myśl przewodnia
17 poziomów świadomości. Na którym jesteś?
5 prostych zasad projektowania życia
Odkryj w sobie pasję