8 niezwykłych sposobów wykorzystania suszarki do włosów

5
1821

Wygląda na to, że mamy kolejny gadżet, który koniecznie ma się znaleźć na wyposażeniu każdego szanującego się lifehackera.

Nawet dziecko wie, że używając suszarki możemy na szybkiego wysuszyć ubrania i buty, z kolei dziewczynom rozwiązuje to problem długo schnącego lakieru.
Po małym wywiadzie środowiskowym okazało się, że stara dobra suszarka potrafi wyeliminować również kilka problemów, które wcześniej były właściwie nie do rozwiązania.

1. Usuwanie naklejek i cenników

Znasz ten problem, gdy producent użył tak dobrego kleju, że nie możemy odkleić nalepki? W ruch idą gąbki, paznokcie, a nawet noże. Tylko po co? Zanim zniszczysz blat lub porysujesz szybę, skieruj na naklejkę strumień gorącego powietrza z suszarki do włosów. Niesamowite, prawda?

8 niezwykłych sposobów wykorzystania suszarki do włosów

2. Dopasowanie oprawek w okularach

Ten lifehack jest wyjątkowo cenny. Stojąc przed koniecznością zakupu kolejnych oprawek, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkadziesiąt złotych (a propos – nie zalecamy stosowania tego, jeżeli kupiłeś okulary za kilkaset dolców!).

Jak dopasować oprawki do kształtu swojej czaszki? Nagrzej końcówki, a następnie wygnij, póki są ciepłe.

3. Usuwanie wosku z mebli oraz ubrań

Aby sprawić sobie romantyczny wieczór, rozstawiliście po całym pokoju świece. Teraz musicie zmierzyć się z koszmarem, jakim jest usunięcie wosku z mebli. Włącz suszarkę i podgrzej plamę woskową. Wycieramy szmatką topiący się wosk – gotowe!

4. Nadawanie połysku lukrowi na cieście

Nadaj pieczywu, ciastkom itp. profesjonalnie wyglądający połysk, owiewając je delikatnie ciepłym powietrzem.

5. Sposób na zaparowane lustro w łazience

Bierzesz prysznic, a później masz zaparowane szyby i lustra. Teraz zdążysz błyskawicznie wysuszyć lustro oraz się ogolić (lub wrócić do suszenia swoich włosów).

6. Zdmuchiwanie kurzu z półek

Zdmuchiwanie kurzu z półek

Instructables dowodzi, że suszarkę można wykorzystywać do usuwania kurzu z najbardziej odległych i trudno dostępnych zakątków. Półki w regale, oprawione zdjęcia i obrazy, sztuczne kwiaty, lampy i komputery…

7. Usuwanie ze ścian napisów kredkami

Usuwanie ze ścian napisów ołówkiem

Tytułem wyjaśnienia – porada duplikuje pkt. nr 3. Zapominamy po prostu, że kredki świecowe są zrobione z tego samego materiału co podgrzewacze lub świece. A zatem włączamy suszarkę i podgrzewamy ślad na ścianie tak długo, aż zacznie się topić.

8. Gorący okład

Zmocz bandaż lub ręcznik i połóż go na ranie. Teraz włącz suszarkę do włosów i skieruj na ranę (przez bandaż) strumień gorącego powietrza. Od czasu do czasu nawilżaj bandaż/ręcznik.